Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Zuzanna Ratajczyk „Bless this place”

Zdjęcie: Warszawa/Muzeum Sztuki Nowoczesnej: Zuzanna Ratajczyk „Bless this place”

Fo. dzięki uprzejmości artystki

Wersja do druku

Udostępnij

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na sześciotygodniowy program queerowy i feministyczny Kem Care przygotowany przez Kem. Zuzanna Ratajczyk pokaże spektakl Bless this place (Błogosław to miejsce). W swojej nowej pracy kobieca grupa wykonawczyń praktykuje sposoby przynależności i wspólnego tworzenia przestrzeni. Błogosław to miejsce mobilizuje potencjał choreografii w wytwarzaniu wspólnotowości. Dzieło organizuje i stwarza ramy dla społeczności za pośrednictwem doświadczenia cielesnego. Poprzez wykorzystanie rozszerzonej choreografii oraz instalacji, performans manipuluje swoim bezpośrednim otoczeniem w przestrzeni i czasie, przekształcając je w nielinearną, queerową oś czasu kobiecej bliskości.

Zuzanna Ratajczyk – artystka i choreografka mieszkająca w Berlinie. Ukończyła Universität der Künste w Berlinie, zajmuje się performansem i rozszerzonymi instalacjami. Jej prace były pokazywane m.in. w Jacuzzi w Amsterdamie, Broken Dimanche Press w Berlinie, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie, Veem House for Performance w Amsterdamie, KEM w Warszawie, Yvonne Lambert w Berlinie, FLAM podczas Arti et Amicitiae w Amsterdamie, w warszawskim Teatrze Studio i Import Projects w Berlinie. Prowadzi również warsztaty oparte na swojej własnej praktyce ruchu i badaniach artystycznych; warsztaty takie odbyły się w Performing Arts Forum w Saint Erme, Narodowym Centrum Tańca w Bukareszcie i CND w Paryżu. Od 2015 roku współprowadzi kuratorski projekt Plural Melts w Berlin. Artystka otrzymała stypendium Deutschlandstipendium UdK w Berlinie w 2015 i 2016 roku, DanceWEB Residency w Wiedniu w 2015 roku oraz DOMS Stiftung w Bazylei w 2014 roku.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close