Warszawa/Myśl w ruchu 2016: Spektakl „Przygody Jeża Kolca” i pokazy pracy – finał projektu „Ruchoma Akademia Tańca”

Zdjęcie: Warszawa/Myśl w ruchu 2016:  Spektakl „Przygody Jeża Kolca” i pokazy pracy – finał projektu „Ruchoma Akademia Tańca”

Fot. materiały Teatru ROZBARK.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Movementum i Warsaw Dance Departament zapraszają na finał projektu Ruchoma Akademia Tańca, realizowanego we współpracy z  Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2016. W ramach spotkania odbędą się dwa następujące po sobie wydarzenia – premiera spektaklu Przygody Jeża Kolca oraz pokaz pracy dzieci z Ruchomej Akademii Tańca.

PRZYGODY JEŻA KOLCA/Historia Kolca to taneczne przedstawienie familijne, skierowane do dzieci w wieku 5-12 lat i ich opiekunów. Jego premiera odbyła się w Izraelu w 2012 roku i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno młodej, jak i dorosłej publiczności. Spektakl był częścią programu edukacyjnego w Izraelu. Aktualnie jego reżyser i choreograf, Irad Mazliah, mieszka w Polsce i wraz z polskimi tancerzami – studentami prowadzonego przez niego programu treningowego Warsaw Dance Department – przygotował spektakl zaadoptowany dla naszej publiczności. Spektakl w polskiej wersji stał się bazą dla projektu edukacji tanecznej dla dzieci, który odbywał się w Warsaw Dance Department przez ostatnie kilka miesięcy.

Przedstawienie połączone jest z pokazem pracy dzieci, które wraz z reżyserem i innymi artystami pracują od września nad swoimi umiejętnościami ekspresji ruchowej i improwizacji tanecznej w ramach Ruchomej Akademii Tańca. Czerpiąc inspirację ze spektaklu Historia Kolca/Przygody Jeża Kolca dzieci rozwijały swoje zrozumienie i umiejętności związane z tańcem, improwizacją, performansem przygotowując się do własnego pokazu.

Choreografia i reżyseria spektaklu Spike” i pokazu pracy dzieci Ruchomej Akademii Tańca (RAT):  Irad Mazliah

Współpraca artystyczna grupy RAT: Joanna Gruntkowska i Wilejka Zagórowska

Koordynacja:  Wilejka Zagórowska

W spektaklu występują: Stefano Silvino, Joanna Gruntkowska, Borys Jaźnicki, Edyta Jeger-Ilasz; Agnieszka Darkowska, Debora Łojko

W pokazie biorą udział dzieci z partnerującej Szkoły Podstawowej nr 85 im. Benito Huaresa w Warszawie.

Wydarzenie zrealizowane jest przez Fundację  Movementum we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w Ruchu 2016.

IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Warszawa: Teatr 6. pięto, PKiN, plac Defilad 1.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close