Warszawa: Natalia Oniśk i Paweł Wójtowicz „Responding not reacting” – warsztaty metody Feldenkraisa i Kontakt Improwizacji

Zdjęcie: Warszawa: Natalia Oniśk i Paweł Wójtowicz „Responding not reacting” – warsztaty metody Feldenkraisa i Kontakt Improwizacji

fot. Aleksandra Osowicz

Wersja do druku

Udostępnij

Natalia Oniśk zaprasza na warsztaty metody Feldenkraisa i kontakt improwizacji, które poprowadzi wraz z Pawłem Wójtowiczem.

O warsztatach:

Dwoje prowadzących, jedno spotkanie. O tym, jak konstruować odpowiedź. O tym, jak wychodzić poza automatyczne, wyuczone reakcje. Będziemy uczyć się alternatywnych ruchów, wyboru między nimi i tworzenia całkiem nowych. Tego, co dzieje się między impulsem i naszą odpowiedzią. Świadomość to być ze sobą i z partnerem w tym momencie. Co znaczy czuwać = czuć, co znaczy być obecnym. Jak znajomość alternatyw i posiadanie opcji zmienia postrzeganie sytuacji i nasze w niej działanie. Także nasze nie-działanie, powstrzymywanie schematów myślenia i odczuwania zanim zawładną umysłem i przesłonią rzeczywistość. To rodzi uroczy dystans, to poszerza strefę komfortu i otwiera tożsamość „ja”. To wreszcie pozwala być bardziej adekwatnym, aby relacja ze sobą i światem rozwijała się zamiast zwijać.

Indywidualnie, w parach, w grupie, w pracy z ciałem i w ruchu. Będziemy praktykować wgląd w siebie, uczyć się „czytać” z własnych doznań. Będziemy korzystać z empatii kinestetycznej i towarzyszyć obserwacją oraz dotykiem w partnerowaniu, aby wspierać drugą osobę w jej własnych poszukiwaniach. Będziemy uczyć się to nazywać i wyrażać, czerpiąc z grupy i tworząc ją.

Harmonogram warsztatów:
Sobota
10.00-13.00 Metoda Feldenkraisa (Paweł Wójtowicz)
14.00-17.00 Kontakt improwizacja (Natalia Oniśk)

Niedziela
10.00-13.00 Kontakt improwizacja (Natalia Oniśk)
14.00-17.00 Metoda Feldenkraisa (Paweł Wójtowicz)

Cena: 280 zł przy wpłacie zaliczki 100 zł do 28 listopada, 330 zł przy wpłacie po tym terminie.
Zapisy: Natalia Oniśk to.punkt.kontaktu@gmail.com

Więcej informacji na FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 21A, w godz. 10.00-17.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close