Warszawa: Natalia Oniśk – regularne zajęcia z improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Warszawa: Natalia Oniśk – regularne zajęcia z improwizacji kontaktowej

Fot. Rafał Kostecki

Wersja do druku

Udostępnij

Natalia Oniśk zaprasza na regularne zajęcia improwizacji kontaktowej, które będą odbywać się w dwóch grupach: początkującej i średniozaawansowanej.

Koszt: 275-400 złotych (tyle, ile możesz) przy wpłacie całej kwoty do 12 stycznia 2016 roku i 300-400 zł po tym terminie. Numer konta do przelewu zostanie podany po wysłaniu zgłoszenia mejlem.

Pytania i zgłoszenia: kinspiracje@gmail.com

Prowadząca o zajęciach:
Improwizacja kontaktowa jest techniką tańca, w której kontakt fizyczny jest punktem startowym poszukiwań poprzez improwizację ruchową. Na poziomie techniki improwizacja kontaktowa bada jak radzić sobie z ciężarem – oddawaniem go, przyjmowaniem i wprawianiem go w ruch, jak słuchać poprzez dotyk, ruch i ciężar; jak rozwijać uważność na grupę i przestrzeń, mając świadomość, jak bardzo angażujący i stymulujący może być kontaktowy duet. Od początku jej istnienia w imprpowizację kontaktową wpisane jest poszukiwanie.

Podczas zajęć dla początkujących będziemy poznawać podstawowe techniki kontakt improwizacji, rozwijać świadomość ciała w ruchu, w relacji z innym ciałem, z grawitacją i z przestrzenią. Będziemy wykorzystywać m.in. techniczne sekwencje ruchowe, które pozwalają zrozumieć konkretne fizyczne zasady improwizowania w kontakcie, bodywork oraz struktury improwizacyjne.

Na zajęciach dla średniozaawansowanych dodatkowo będziemy poszerzać swoje taneczne „słownictwo”, ćwicząc technikę ruchu i pracować nad jego jakością, żeby był świadomy dla nas i czytelny dla innych. Będziemy uczyć się jak być widzianym/ą, w jaki sposób komunikować się przez ruch i jak o nim rozmawiać. Będziemy wreszcie dużo tańczyć i improwizować.

Natalia Oniśk – nauczycielka i tancerka imrpowizacji kontaktowej. Organizuje wydarzenia związane z tańcem i ruchem w Polsce, jest współzałożycielką Fundacji CIAŁO SIĘ, której celem jest popularyzowanie i wspieranie pracy z ciałem. Interesuje ją somatyczne podejście do ruchu i jego wpływ na taniec solo, improwizację kontaktową i pracę performatywną. W ciągu ostatnich kilku lat oprócz intensywnego studiowania improwizacji kontaktowej uczyła się Metody Feldenkraisa®, Analizy Ruchu Labana, Bartenieff Fundamentals, Body-Mind Centering® i chętnie włącza elementy tych metod do swojej praktyki improwizacji kontaktowej.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Studium Teatralne, ul. Lubelska 30/32, godz. 19.00-21.00 (grupa początkująca)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close