Warszawa: Nita Little „Więcej niż taniec/Niewidzialne umiejętności” – warsztat improwizacji kontaktowej

Zdjęcie: Warszawa: Nita Little „Więcej niż taniec/Niewidzialne umiejętności” – warsztat improwizacji kontaktowej

Fot. Stella Nicolaidou

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 21-23 października odbędzie się w Warszawie warsztat improwizacji kontaktowej, który poprowadzi Nita Little, legendarna współpracowniczka Steve’a Paxtona.

Koszt: 440-480 zł (ile możesz), przy zaliczce 150 zł.

Pytania i rejestracja: ksenia.opria@gmail.com

Więcej niż taniec / Niewidzialne umiejętności

Celem tego warsztatu jest zwiększenie naszej zdolności do działania i odpowiedzi poprzez rozwijanie nowych umiejętności fizycznych i percepcyjnych, które rozwijają inteligencję peryferyjną. Poprzez odkrywanie nowych form świadomości uczestnicy będą uczyć się bezpiecznie tańczyć w stanie, który nam możliwość czytania każdej ekologicznej chwili przestrzennie i energicznie. Z tańcem jako nauczycielem, nauczą się ufać sobie tak, by spotykać każdą chwilę niezależnie od tego czy spadają czy latają.

Nita Little zgłębia tajniki improwizacji i tańca od początku swojej kariery, która zaczęła się wraz z pojawieniem się i rozwojem improwizacji kontaktowej. Początkowo tańczyła taniec modern, trenowała u José Limón i jest z pierwszej generacji tancerzy Graham i Cunningham, a także pionierów Judson, w tym Judith Dunn, jej mentorki w improwizacji zespołowej. Jej praca z Stevem Paxtonem była skierowana na generatywne badania improwizacji kontaktowej, razem z nim jeździła, opracowując metodę nauczania, praktyki performatywne i konceptualne zrozumienie tej formy. Little otrzymała doktorat na Studiach Performatywnych w roku 2014. Był to wysiłek wykonany, ze względu na znaczenie tej dziedziny improwizacji tanecznej dla ekspansji ludzkiej wiedzy poprzez fizyczne badania swoich twórczych i cielesnych potencjałów. Little bada fizyczne i psychiczne stany w fizyce ruchu, relacyjne i twórcze działania oraz artykulację obecności poprzez improwizację zespołową i kontaktową. Regularnie podróżuje pracując, performując i ucząc technicznych, relacyjnych i twórczych umiejętności dla szkół, teatrów tańca i festiwali na całym świecie. Jej pisarstwo bada działania ekologiczne uwagi i twórczych potencjałów występujących w różnych relacjach. Była Visiting Assistant Professor na University of Florida, (Szkoła teatru i tańca). Jej dom obecnie jest w Seattle. www.nitalittle.com

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Prywatne Żeńskie Gimnazjum im. Cecylii Plater-Zyberkówny, ul. Piękna 24/26. Pt: 18-20.30, sb: 11-13.30 i 15-17.30, nd: 11-13.30 i 15-17.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close