Warszawa/Noc Muzeów 2015: Liwia Bargieł/ Modular Light Cloud: – performans „Glow”

Zdjęcie: Warszawa/Noc Muzeów 2015: Liwia Bargieł/ Modular Light Cloud: – performans „Glow”

Fot. materiały Liwii Bargieł.

Wersja do druku

Udostępnij

I live as long as You hear about me. I shine like a star as long as the noise is on. A pet applause fed, hungry for a glow.

Modular Light Cloud jest wynikiem warsztatów ASK Summer School i powstał we współpracy z artystką tańca współczesnego Liwią Bargieł. Instalacja wchodzi w interakcję  z otoczeniem, wsłuchuje się w dźwięki wydawane przez artystkę, staje się jej instrumentem. Pod opieką dydaktyków ASK, architektów Jacka Markusiewicza i Marcina Strzały międzynarodowa grupa uczestników składająca się zarówno ze studentów, jak i młodych architektów i designerów zmierzyła się z zadaniem zaprojektowania oraz wykonania responsywnej struktury  będącej tłem dla performansu. Prezentowany performans jest zarówno zderzeniem, jak i symbiozą parametrycznej, zelektronizowanej pozytywki z żywym, nieprzewidywalnym, dynamicznym ruchem,  z emocjami, odczuciami i ekspresją tancerki.

Projekt zrealizowany został przy wsparciu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Architecture for Society of Knowledge, Stowarzyszenia Akademickiego Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz firm partnerskich: LEDin, LEDline, Arduino Solutions i 3D Printers. Za pomoc w organizacji warsztatów i wydarzenia dziękujemy również Julii Morawskiej i Agnieszce Szczepańskiej.

ASK – Architecture for Society of Knowledge; anglojęzyczna specjalność na studiach  magisterskich II stopnia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Choreografia i Wykonanie: Liwia Bargieł

Muzyka: Liwia Bargieł i Kamil Gorgoń

Koncepcja kreatywna: Liwia Bargieł i Kamil Gorgoń

Długość performansu: 10 min.

Wideo: Teaser

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Warszawa: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, sala rzeźby, ul. Koszykowa 55.

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close