Warszawa/Nowy Taniec z Izraela/Żydowski ruch: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna z komentarzem

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Taniec z Izraela/Żydowski ruch: „Mr. Gaga” – projekcja filmu Tomera Heymanna z komentarzem

Fot. Piotr Mateusz Wach.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach przeglądu Nowy taniec z Izraela (kurator: Tadeusz Woleński) oraz projektu Żydowski ruch Nowy Teatr w Warszawie, Warsaw Dance Department i Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa zapraszają na pokaz filmu Mr. Gaga z komentarzem na żywo. To najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny, a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami. Mr. Gaga opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu GaGa, umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

Wstęp wolny.

***

Żydowski ruch jest otwartym dla wszystkich zaproszeniem do eksploracji powiązań między praktykami związanymi z ciałem a kulturą. Projekt jest próbą stworzenia autentycznego procesu kulturotwórczego, zrodzoną ze współpracy Warsaw Dance Department i Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa.  Projekt Żydowski ruch to rezydencje artystyczne, warsztaty i spotkania, służące jako platforma wymiany wiedzy, doświadczeń i podejść artystycznych. To okazja do wspólnego zadania pytań i zmapowania obszaru rozciągającego się pomiędzy pojęciami takimi jak: Izrael, Polska, judaizm, historia, kultura, sztuka, ciało i ruch, przy użyciu zarówno teorii, jak i praktyki.

Organizatorzy:
Warsaw Dance Department, Centrum Społeczności Żydowskiej JCC Warszawa

Partnerzy:
Ambasada Izraela w Polsce, Nowy Teatr, m.st. Warszawa.

Ambasada Izraela - logo (miniaturka)

Wydarzenia, których partnerem jest NOWY TEATR finansuje Miasto Stołeczne Warszawa, Gaga Movement & Research Ltd.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Warszawa: JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close