Warszawa/Nowy Teatr: Maria Stokłosa „Ciało w działaniu” – warsztaty dla dzieci

Zdjęcie: Warszawa/Nowy Teatr: Maria Stokłosa „Ciało w działaniu” – warsztaty dla dzieci

Fot. Materiały Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr zaprasza na warsztaty dla dzieci w wieku 9-12 lat, które poprowadzi Maria Stokłosa. Planowane jest 10 spotkań dla szkół podstawowych. Taniec będzie przewodnikiem dla dzieci w poznawaniu swojego ciała. Podczas zajęć pojawią się elementy improwizacji ruchowych, gier choreograficznych, pracy z dotykiem, ćwiczeń na wyostrzenie zmysłów i rozwijanie wyobraźni.

Bilety: 35 zł/5 zajęć.

Obowiązują zapisy: warsztaty@nowyteatr.org.

Dzieci spróbują skupić się na własnych, wewnętrznych odczuciach podczas ruchu, zamiast na tym jak wygląda to, co robią. Będą uczyć się jak opisywać ruch słowami i rysunkami, jak rozwijać myślenie poetyckie i jak łączyć wewnętrzne odczucia z ekspresją. Poznają też proste metody rozluźniania ciała i radzenia sobie ze stresem.

 

Maria Stokłosa – choreografka i tancerka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie oraz wydziału tańca współczesnego w London Contemporary Dance School, członkini międzynarodowej sieci choreografów Advancing Peforming Arts Project (APAP), prezeska Fundacji Burdąg, jedna z założycielek warszawskiego Centrum w Ruchu – kolektywu eksperymentalnych choreografów, autorka spektakli: Wylinka, MaMa Perform, Intercontinental, Prawa Półkula, Vacuum, Fall in D, prezentowanych w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Rosji i USA. Obecnie prowadzi zajęcia w Szkole Pedagogów Teatru przy Instytucie Teatralnym oraz w Warsaw Dance Department.

Więcej: nowyteatr.org

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

20.02.2018 Wtorek

godz. 09:30

Warszawa: Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close