Warszawa: Marina Otero „Fuck Me”

Zdjęcie: Warszawa: Marina Otero „Fuck Me”

"Fuck Me" chor. Marina Otero, fot. Matias Kedak

Fuck Me/ Love Me – z takim żądaniem Marina Otero, pochodząca z Argentyny wschodząca gwiazda choreografii, debiutuje w Polsce w Nowym Teatrze w Warszawie.

Wersja do druku

Udostępnij

Zawsze wyobrażałam sobie siebie na środku sceny jako bohaterkę, mszczącą się na wszystkim. Nazwij to narcyzmem, ale kto inny będzie o mnie mówił, jeśli nie ja? 

deklaruje Otero w Fuck me, autobiograficznym utworze, w którym na jej polecenie pięciu nagich mężczyzn tańczy na scenie. Ona sama w tym czasie tłumaczy dlaczego już nie może tańczyć, wychodząc od historii dziadka i jego uwikłania w argentyńską dyktaturę, nie pomija operacji, którą przeszła i fizycznej degradacji. W przeciwieństwie do ich niezniszczalnych mięśni, Otero bezlitośnie opisuje upływ czasu i ślady, jakie opresyjny system pozostawił na jej ciele. Fuck me przekracza granice między dokumentem a fikcją, tańcem a performansem, przypadkiem a reprezentacją.

Obie prace – Fuck me  i Love me są częścią projektu Pamiętaj, żeby żyć, w którym Marina Otero stara się stworzyć niekończącą się pracę o swoim życiu, w której aż do śmierci sama będzie przedmiotem własnych badań.

Spektakl prezentowany był m.in. podczas Festival de Otoño w Madrycie, Festiwalu Spring w Utrechtcie oraz w Onassis Stegi w Atenach, MC2 w Grenoble.

Otrzymał nagrodę publiczności po pokazach ZKB – Theater Spektakel 2021 w Zurichu.

Marina Otero (1984) to argentyńska artystka multidyscyplinarna: reżyseruje, występuje, pisze teksty, tworzy choreografię (jest tancerką po poważnej kontuzji, o której opowiada w Fuck me). Jej spektakle tworzą niekończący się projekt Pamiętać, żeby żyć oparty na jej własnej biografii. Jest w niej sporo przemocy i niemocy, ale też pożądanie, pragnienie miłości, brak zakorzenienia, los migrantki (właśnie przeniosła się z Buenos Aires do Madrytu, odwrotnie niż kiedyś jej dziadek uwikłany w dyktaturę). To mocna i samoświadoma osobowość kobieca.
Jest nazywana wschodzącą międzynarodową gwiazdą choreografii. Jej spektakle prezentowane są na najważniejszych festiwalach, ostatnio świetnie przyjęte w berlińskim Hebbel am Ufer, otrzymał nagrodę publiczności po pokazach ZKB – Theater Spektakel 2021 w Zurichu.

https://www.marinaotero.com.ar/fuck-me
https://www.marinaotero.com.ar/love-me

  • Reżyseria i dramaturgia: Marina Otero
  • Występują: Augusto Chiappe, Juanfra López Bubica, Fred Raposo, Matías Rebossio, Miguel Valdivieso, Cristian Vega, Marina Otero
  • Scenografa, światło, kierownictwo techniczne: David Seldes, Facundo David
  • Reżyseria świateł: Adrián Grimozzi
  • Kostiumy: Uriel Cistaro
  • Muzyka: Julián Rodríguez Rona
  • Fotografie: Matías Kedak
  • Tłumaczenie z hiszpańskiego: Katarzyna Okrasko
  • Premiera: 2020 INTERNATIONAL FESTIVAL OF BUENOS AIRES

Spektakl dla widzów pełnoletnich

Napisy w języku angielskim

informacje o biletach i karnetach na oba spektakle na stronie: https://nowyteatr.org/pl

"Fuck Me" chor. Marina Otero, fot. Maca de Noia

"Fuck Me" chor. Marina Otero, fot. Diego Astarita

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Nowy Teatr w Warszawie ul. Madalińskiego 10/16.

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close