Warszawa: Marina Otero „Love me”

Zdjęcie: Warszawa: Marina Otero „Love me”

"Love Me" chor. Marina Otero, fot. Frederic Rouverand

Fuck MeLove Me – z takim żądaniem Marina Otero, pochodząca z Argentyny wschodząca gwiazda choreografii, debiutuje w Polsce w Nowym Teatrze w Warszawie.

Love Me to kontynuacja Fuck Me. Spektakl prezentowany był m.in. na Festival de Otoño w Madrycie, Festival Santarcangelo w Santarcangelo di Romagna, Printemps des Comédiens w Montpellier, FIT. Lugano, Festival Camping CND w Paryżu.

 

Wersja do druku

Udostępnij

Marina Otero staje sama na scenie, by skonfrontować się z przemocą, którą nosi w sobie. Premiera pierwszej wersji performansu odbyła się w Buenos Aires i naznaczyła moment opuszczenia przez artystkę kraju, w którym mieszkała do 37 roku życia oraz rozpoczęła okres rozłąki, która odcisnęła się na jej nowym życiu w Hiszpanii. Love me jest wypowiedzią migrantki, która nie może powstrzymać przymusu przemieszczania się. Kraj, który opuściła nie istnieje. Czyniąc swoje ciało obiektem badań, wychodząc od indywidualnego doświadczenia do perspektywy uniwersalnej, Marina Otero porusza tematy dotyczące każdego z nas: ból, przemijanie, miłość, śmierć i przemoc. Przyznaje, że „teatr był ważniejszy niż życie”.

Marina Otero (1984) to argentyńska artystka multidyscyplinarna: reżyseruje, występuje, pisze teksty, tworzy choreografię (jest tancerką po poważnej kontuzji, o której opowiada w Fuck me). Jej spektakle tworzą niekończący się projekt Pamiętać, żeby żyć oparty na jej własnej biografii. Jest w niej sporo przemocy i niemocy, ale też pożądanie, pragnienie miłości, brak zakorzenienia, los migrantki (właśnie przeniosła się z Buenos Aires do Madrytu, odwrotnie niż kiedyś jej dziadek uwikłany w dyktaturę). To mocna i samoświadoma osobowość kobieca.
Jest nazywana wschodzącą międzynarodową gwiazdą choreografii. Jej spektakle prezentowane są na najważniejszych festiwalach, ostatnio świetnie przyjęte w berlińskim Hebbel am Ufer, otrzymał nagrodę publiczności po pokazach ZKB – Theater Spektakel 2021 w Zurichu.

https://www.marinaotero.com.ar/fuck-me
https://www.marinaotero.com.ar/love-me

  • Tekst i reżyseria: Marina Otero, Martín Flores Cárdenas
  • Performerka: Marina Otero
  • Reżyseria świateł: Matías Sendón
  • ​Fotografia: Nora Lezano, Frederic Rouverand, Mariano Barrientos
  • Ilustracje: Martín Flores Cárdenas
  • Produkcja: Mariano de Mendonça | Casa teatro estudio
  • Tłumaczenie z hiszpańskiego: Katarzyna Okrasko
  • Premiera: Festival Internacional de Teatro. FIBA 2022 w Buenos Aires 2022

Spektakl dla widzów pełnoletnich

Napisy w języku angielskim

informacje o biletach i karnetach na oba spektakle na stronie: https://nowyteatr.org/p

"Love Me" chor. Marina Otero, fot. Nora Lezano

"Love Me" chor. Marina Otero, fot. Mariano Barrientos

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Nowy Teatr w Warszawie ul. Madalińskiego 10/16.

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close