Warszawa/Oddaj ciężar: Iwona Olszowska „BMC/Zmysły” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Oddaj ciężar: Iwona Olszowska „BMC/Zmysły” – warsztaty

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Studio Oddaj Ciężar zaprasza na warsztaty z Iwoną Olszowską BMC/Zmysły. Trzydniowe zajęcia będą okazją do praktykowania uważności wszystkich zmysłów, świadomego podążania za intencją i integracji ciała z umysłem.

O warsztatach:

Ruch jest wszędzie. Złudzeniem jest statyka. W pozornie nieruchomym ciele wszystko tańczy, każdy jeden atom, z którego się składamy. Ruch jest w nas i poza nami. Poszukiwać go będziemy zmysłami, które posłużą nam do jego inicjacji, zaglądania do pamięci emocjonalnej i zdolności odczytywania rzeczywistości zewnętrznej. Będziemy uczyć się, jak klarownie, motorycznie wyrażać odczucia: zarówno płynące z wnętrza, jak i z otoczenia.

BMC® – Body-Mind Centering to autorska metoda pracy nad świadomością ciała, stworzona przez Bonnie Bainbridge Cohen. Służy badaniu wzorców ruchowych – pozwala docierać do pierwotnych odruchów i uwalniać zablokowane wzorce, a tym samym uruchamia potencjał ciała do pełniejszej emanacji. Pozwala na ruch w kontakcie ze sobą, na wielu poziomach.

Poziom warsztatów jest otwarty; każdy pracuje indywidualnie i zgodnie ze sobą. Z zajęć skorzystają entuzjaści ruchu, tańca i rozwoju osobistego. BMC® jest również doskonałą metodą w szkoleniu zawodowych tancerzy i sportowców, a także narzędziem wspierającym rehabilitację ruchową.

Harmonogram warsztatów:

30 sierpnia (piątek) – godz. 18.00-22.00

31 sierpnia (sobota) – godz. 10.00-14.00

1 września (niedziela) – godz. 10.00-14.00

Cena promocyjna do 15 sierpnia: 250 zł (cały warsztat)

Cena regularna: 300 zł (za cały warsztat)

Zapisy, informacje: oddajciezar@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona; gwarancją miejsca w grupie jest wpłata zaliczki w wysokości 50zł.

Iwona Olszowska – tancerka, choreograf, nauczyciel tańca współczesnego (specjalizacja: świadomość ciała, improwizacja kontaktowa oraz improwizacja jako performance); Somatic Movement Educator wg metody Body-Mind Centering®. Doświadczenie taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku oraz jako wolny słuchacz na uniwersytetach w Waszyngtonie, w Alabamie i Calgary, podczas warsztatów organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz na festiwalach tańca w Polsce. Uczy w krakowskiej Hurtowni Ruchu, na Akademiach Muzycznych w Łodzi i Krakowie. Tworzyła spektakle i choreografie dla zespołu EST, Polskiego Teatru Tańca, Teatru Rozmaitości, Narodowego Starego Teatru i Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występowała w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Izraelu i Mołdawii. Tańczy solowo (ostatnio również w przestrzeniach alternatywnych) i wykonuje improwizacje strukturalne m.in. lecture performance oraz site-specific. Tworzy Obszar Tańca w Teatrze Barakah w Krakowie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Studio Oddaj Ciężar, ul. Twarda 42, III piętro

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close