Warszawa/Oddaj Ciężar: Karolina Karoczak, Michał Przybyła „CIAŁO/PRZESTRZEŃ/PERSPEKTYWA”

Zdjęcie: Warszawa/Oddaj Ciężar: Karolina Karoczak, Michał Przybyła „CIAŁO/PRZESTRZEŃ/PERSPEKTYWA”

XVII Międzynarodowy Festiwal Tańca Zawirowania: Części ciała Ramona Nagabczyńska

Wersja do druku

Udostępnij

CIAŁO/PRZESTRZEŃ/PERSPEKTYWA to research ruchowy, którego założeniem jest błądzić, szukać, zmieniać, tworzyć i dekonstruować zagadnienia dotyczące ciała w ruchu.

 

Bazując na swobodnej improwizacji ruchowej, założeniach Steve’a Paxtona na temat naturalnego ruchu i small dance, zagadnieniach z zakresu mikro i makrochoreografii oraz instant composition, uczestnicy projektu będą szukać odpowiedzi na pytania:
Czym jest ciało?
Czym jest przestrzeń?
Czym jest perspektywa?
Jak szukać przestrzeni we własnym ciele?
Jak zmienić perspektywę postrzegania własnego ciała w ruchu?

 

Każdego dnia uczestnicy będą mierzyć się z różnymi zadaniami ruchowymi, poszukując we własnych ciałach oryginalnych jakości. Tworząc nowe schematy, będą wspólnie w grupie przyglądać się mechanizmom ruchowym ciała w improwizacji.

 

Projekt zakłada otwartą przestrzeń poszukiwań oraz swobodną wymianę doświadczeń i refleksji. Praca na wyobrażeniach oraz somatyce ciała prowadzić będzie do głębokiego researchu ruchowego.

 

Zadania będą dostosowane do indywidualnych umiejętności interpretacji, a także uwarunkowań fizycznych, sensorycznych i przestrzennych, dzięki czemu każdy z uczestników projektu będzie miał szansę eksplorować nowe strategie kreatywnego myślenia i tworzenia.

 

Koszt: 450 zł

Obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 100 zł.

Zapisy: michal.przybyla@gmail.com 

 

Grupa: maksymalnie 20 osób.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: ODDAJ CIĘŻAR Studio (adres nowej lokalizacji zostanie podany wkrótce)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close