Warszawa/OITPD: Seminarium „Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy”

Zdjęcie: Warszawa/OITPD: Seminarium „Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy”

„Motus Animi Continuus” według konceptu Ewy Wycichowskiej , fot. Paweł Wyszomirski

Wersja do druku

Udostępnij

W piątek, 7 czerwca, Instytut Muzyki i Tańca zaprasza do udziału w seminarium Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy, które odbędzie się w ramach dorocznego spotkania International Organisation for the Transition of Professional Dancers. IOTPD zrzesza organizacje i instytucje wspierające przekwalifikowanie zawodowych tancerzy.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną dotychczasowe efekty programu realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca, a także działania wspierające przekwalifikowanie zawodowe tancerzy. Zaproszeni goście z podobnych organizacji podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczeniami wspierania tancerzy po zakończeniu ich scenicznej kariery.

Panel poświęcony realiom, perspektywom i szansom rozwoju programu, do którego zaproszeni zostali prelegenci związani z polskim środowiskiem tańca, będzie okazją do rozmowy o tym, w jaki sposób efektywnie wpierać tancerzy rozpoczynających nową karierę zawodową, a także jakie działania na rzecz zawodowych tancerzy są najbardziej potrzebne.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału zarówno w spotkaniu, jak i w dyskusji, zaplanowanej jako kontynuacja panelu. Będzie to okazja do podzielenia swoimi doświadczeniami i uwagami.

Wszyscy zainteresowani udziałem w spotkaniu, proszeni są o wypełnienie formularza online.

Program wydarzenia:

Seminarium Przekwalifikowanie Zawodowe Tancerzy – perspektywy

w ramach spotkania International Organization for the Transition of Professional Dancers

 

Klub SPATiF, Al. Jerozolimskie 45, I piętro

7 czerwca 2019 roku, godz. 11.00-15.00

I. Powitanie gości i wprowadzenie do tematyki przekwalifikowania zawodowego tancerzy – Paul Bronkhorst, prezes IOTPD (International Organization for the Transition of Professional Dancers)

II. Przedstawienie dobrych praktyk przekwalifikowania zawodowego tancerzy w kilku wybranych krajach – Ellen Chambers (Wielka Brytania), Parise Mongrain (Kanada) i Sabrina Sadowski (Niemcy)

Przerwa kawowa (ok. godz. 12.30)

III. Program reorientacji zawodowej tancerzy w Polsce – stan dzisiejszy, kierunki rozwoju – panel dyskusyjny Instytutu Muzyki i Tańca

1. Powitanie gości: Aleksandra Dziurosz

2. Program przekwalifikowania 2015-2019 – prezentacja: Monika Kaszewska

3. Panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości – prowadzenie: Grzegorz Chełmecki (ekspert Komisji ds. Programu Reorientacji Zawodowej w IMiT)

W panelu biorą udział:

– Paul Bronkhorst – przewodniczący IOTPD,

– Witold Biegański – tancerz Teatru Wielkiego w Łodzi, prezes zarządu związku zawodowego tancerzy OZZAT,

– Dobrosława Choryńska-Chudy – doradczyni zawodowa w Programie,

– Wladimir Seleznev – były tancerz baletowy (18 lat w zawodzie), zakończył przekwalifikowanie w ramach Programu (informatyk, specjalista od multimediów),

– Jakub Jóźwiak – tancerz freelancer – stypendysta Programu (fotograf)

– Wojciech Warszawski – kierownik baletu Opery Bałtyckiej,

– Paulina Wycichowska – była tancerka Polskiego Teatru Tańca (16 lat w zespole), obecnie kończy proces przekwalifikowania zawodowego w ramach Programu (arterapeutka),

– Michail Zubkow – pedagog baletowy reprezentujący dyrekcję Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”

4. Dyskusja z udziałem publiczności

Reorientacja_logo (miniaturka)  IMIT (miniaturka)  IOTPD_logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Klub SPATiF, Al. Jerozolimskie 45, I piętro

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close