Warszawa/One Bilion Rising: Kolektyw Artystyczny Kobiety „Nazywam się Miliard” – flash mob

Zdjęcie: Warszawa/One Bilion Rising: Kolektyw Artystyczny Kobiety „Nazywam się Miliard” – flash mob

Sharon Hayes "W niedalekiej przyszłości - Warszawa, 2008"

Wersja do druku

Udostępnij

Akcja One Bilion Rising jest formą pokojowego protestu wobec powszechności przemocy doświadczanej przez kobiety. Powstanie Kobiet odbywa się w formie tańca, który jest najbardziej naturalnym sposobem wyzwolenia i ekspresji wolności poprzez ciało. Wydarzenie będzie składać się z części performatywnej (ok. 10 min) przygotowanej i tańczonej przez Kolektyw Artystyczny „Kobiety” oraz z flash moba w formie powtarzalnego układu tanecznego, w którym każdy może wziąć udział. Flash mob organizuje Kolektyw Artystyczny „Kobiety”, we współpracy z Fundacją Mama i przy wsparciu PKP S.A. 

 

Kolektyw Artystyczny „Kobiety” to grupa, która spotyka się w celu społecznie aktywnej pracy rowojowo-artystycznej. Realizujemy ideę sztuki zaangażowanej społecznie, która wychodzi do przestrzeni publicznej. Efektem naszej dotychczasowej pracy jest Performance „Kobiety”, który miał swoja premierę w Teatrze Academia 09.12.2012 roku. Akcja One Billion Rising to ogólnoświatowa inicjatywa zapoczątkowana przez amerykańską Organizację V-Day, która jest globalnym ruchem przeciwdziałania przemocy wobec kobiet. Powstała z inicjatywy pisarki Eve Elsner, autorki słynnych Monologów waginy. Książka ta jest zbiorem historii kobiet z różnych stron świata, mówiących o często drastycznych doświadczeniach. 

 

Kontakt do osób koordynujących wydarzenie:

Małgorzata Gajdemska, email: malgorzata.gajdemska@gmail.com, tel. 695-763-008,
Wilejka Zagórowska, email: wilejkaz@gmail.com, tel. 796-296-73

 

Film z układem do flash moba

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warszawa: Hala Główna na Dworcu Centralnym

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close