Warszawa/Open Impro: „OPEN IMPRO.03.MODEL STANDARDOWY” – akcja performatywna

Zdjęcie: Warszawa/Open Impro: „OPEN IMPRO.03.MODEL STANDARDOWY” – akcja performatywna

Fot. materiały LTT.

Wersja do druku

Udostępnij

FURU Fundacja zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu OPEN IMPRO – akcję performatywną OPEN IMPRO.03.MODEL STANDARDOWY / Czyli budowa świata z perspektywy fizyki cząstek elementarnych, sztuk wizualnych i muzyki.

Wraz z wykryciem bozonu Higgsa stworzona przez fizyków teoria cząstek elementarnych, zwana Modelem Standardowym, została uzupełniona o brakujący dotychczas element. Tym samym możemy dziś omawiać tę teorię jako kompletny obraz struktury wszechświata. Zaproszeni fizycy przedstawią teorię Modelu Standardowego, wraz z towarzyszącymi im artystami – plastykiem interpretującym wykład poprzez wyobraźnię wizualną oraz dwiema instrumentalistkami (harfa i piła muzyczna), które wykreują akustyczną przestrzeń sprzyjającą rozumieniu tematu.

Udział wezmą:
duet fizyków: Piotr Mijakowski, Paweł Przewłocki
artysta plastyk: Czarli  Bajka
muzyk z harfą: Emilia Rajter
muzyk z piłą: Anna Bojara
oraz korpuskuła aenigma: Anna Ochman, Basza Songin

OPEN IMPRO, czyli improwizacja interdyscyplinarna jest cyklem spotkań o charakterze jam sessions z udziałem artystów sztuk różnych (taniec, muzyka, sztuki wizualne, nowe media) oraz osobowości świata nauk ścisłych i humanistycznych. Każda odsłona dotyczy innego zagadnienia naukowego, roztrząsanego przez każdego z performerów w sobie tylko właściwy sposób. Głównym narzędziem twórczego dialogu jest improwizacja.

Idea, rada programowa: Anna Ochman i Basza Songin
Produkcja: FURU Fundacja | www.furufundacja.pl
Partner: Solec 44
Patronat: taniecPOLSKA[pl], TeatrDlaWas, Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: SOLEC 44. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close