Warszawa/Open Impro: „OPEN IMPRO.05: KOMUNIKACJA NIEWERBALNA. Mowa ciała i głos poza językiem” – akcja performatywna

Zdjęcie: Warszawa/Open Impro: „OPEN IMPRO.05: KOMUNIKACJA NIEWERBALNA. Mowa ciała i głos poza językiem” – akcja performatywna

Fot. Katarzyna Zalewska

Wersja do druku

Udostępnij

FURU Fundacja zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu OPEN IMPRO – akcję performatywną OPEN IMPRO.05: KOMUNIKACJA NIEWERBALNA. Mowa ciała i głos poza językiem.Tematem spotkania będą niewerbalne formy komunikacji, zarówno te  świadomie skonstruowane (przekaz pozawerbalny towarzyszący słowom), jak i nieuświadomione (mowa ciała). Głos niesie komunikat także poza słowem, na złączeniu ruchu i dźwięku powstaje nowy przekaz. Wyostrzona uważność i otwartość na nowe formy komunikacji pozwolą odnajdywać coraz więcej sygnałów znaczących.

wystąpią:
tancerze lub niekoniecznie tancerze

interaktywnie reagująca przestrzeń akustyczna (z udziałem artysty multimedialnego)
Anna Ochman, Barbara Songin, Adrian Otocki, Tomasz Manderla

Wstęp wolny.

OPEN IMPRO to cykl improwizowanych spektakli z udziałem publiczności, podczas których artyści różnych dziedzin sztuki (taniec, muzyka, sztuki plastyczne, video art, teatr dramatyczny) wraz z zaproszonymi gośćmi (naukowcy, publicyści, teoretycy kultury, inżynierowie…) podejmą próbę zbudowania własnej przestrzeni komunikacji, za każdym razem od nowa, w zderzeniu innych osobowości i środków ekspresji. Ciekawi nas, w jaki sposób w innej za każdym razem konstelacji dyskursów wykonawcy budować będą przestrzeń porozumienia, jakie relacje powstawać będą pomiędzy tańcem a innymi „językami”.

OPEN IMPRO z jednej strony wpisuje się w obserwowaną w sztukach performatywnych fascynację procesem twórczym, improwizacją, działaniem nastawionym nie na efekt w postaci powtarzalnego w swej strukturze spektaklu, a na przyglądanie się sytuacji tworzenia w czasie rzeczywistym. Z drugiej natomiast nowatorsko otwiera rzadko dotąd eksplorowane ścieżki poszukiwania inspiracji – pozwalając na spotkanie twórców różnych dziedzin sztuki oraz intelektów zajmujących się rozmaitymi dziedzinami wiedzy. Celem projektu jest poszukiwanie nowych środków ekspresji artystycznej, a także otwieranie sztuki na dyskurs naukowy, społeczny, polityczny i vice versa – zaprzyjaźnianie intelektualistów, teoretyków i praktyków różnych dziedzin życia z artystyczną wrażliwością i sposobem reagowania na rzeczywistość.

Organizator: FURU Fundacja / www.furufundacja.pl
Rada Programowa: Barbara Songin, Anna Ochman
Koordynator: Joanna Kiljan
Partner: SOLEC 44
Projekt dofinansowany przez m.st.Warszawa.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:30

Warszawa: SOLEC 44. WSTĘP WOLNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close