Warszawa/Performance Day: Geumhyung Jeong „7ways”

Zdjęcie: Warszawa/Performance Day: Geumhyung Jeong „7ways”

Fot. z materiałów CSW.

Wersja do druku

Udostępnij

24 czerwca w kolejnym poniedziałkowym PERFORMANCE DAY Geumhyung Jeong, koreańska choreografka, tancerka i performerka, prezentuje performans 7 ways, na który składa się 7 interakcji artystki z przedmiotami codziennego użytku, tworzących 7 niecodziennych duetów. W swoich unikalnych, porywających performansach Geumhyung Jeong łączy doświadczenie tancerki z teatrem lalek oraz teatrem dokumentalnym.

Geumhyung Jeong w swoich pracach nieustannie renegocjuje relację między ludzkim ciałem a otaczającymi je przedmiotami. Używa przedmiotów codziennego użytku, którym nadaje dziwne, niepokojące życie poprzez intensywną i ryzykowną interakcję  z jej własnym ciałem.

Zwykłe przedmioty po zetknięciu z ciałem artystki ożywają i stają się partnerami w grze przyciągania i odpychania, wywołując niepokój swoją zagadkową obecnością. W rezultacie powstaje poruszająca choreografia ciała i umysłu, która przekracza granice między tym, co ożywione i nieożywione, ludzkie i nieludzkie, między halucynacją a rzeczywistością. W pustej przestrzeni, oświetlonej zimnym światłem, Geumhyung Jeong bada możliwości ciała, jego zmysłowość, moc kształtowania otoczenia oraz umiejętność przechodzenia transformacji za sprawą siły pragnienia. Ostentacyjna prostota przedstawienia, jego dosłowność oraz mechaniczna dokładność brutalnie odsłaniają pustkę i samotność współczesnego człowieka. Mimo to występ jest poetycki i zabawny, a także zachęca do refleksji nad kondycją ludzką: stawia pytanie o granicę między ciałem  a maszyną.

Performans 7 ways Geumhyung Jeong zaprezentuje również podczas Festiwalu Malta w Poznaniu 28 i 29 czerwca: http://malta-festival.pl/pl/program/geumhyung-jeong-7-ways


Geumhyung Jeong
odbyła studia na wydziale teatralnym Uniwersytetu Hoseo w Korei, studiowała też taniec w Narodowym Uniwersytecie Sztuki w Korei oraz animację filmową w Koreańskiej Akademii Sztuki Filmowej. Performanse Geumhyung Jeong, odwołując się do wiedzy z zakresu teatru lalek, tańca oraz technicznych aspektów spektakli teatralnych, prezentują fascynującą choreografię ciała i umysłu. Artystka tworzy własne projekty od 2004 roku. Stworzyła choreografię do spektakli takich jak: „Golden Puppet” („Złota kukiełka”, 2008), „Oil Pressure Vibrator” („Wibrator olejowo ciśnieniowy”, 2008), „Remote Control” („Zdalne sterowanie”, 2009), „7 ways” (2009), „Technical Problem” („Problem techniczny”, we współpracy z Jacksonem Hong i Chungwoo Lee, 2010), „Video Camera” („Kamera wideo”, 2011), „Fitness Guide” („Przewodnik po fitness”, 2011), „Product Review” („Przegląd produktów”, 2012). Jest również autorką filmów i animacji, w tym: „Munbangu” (2011), „RECORD STOP PLAY” („Nagrywanie stop odtwarzanie”, 2011), „My Wish List” („Moja Lista życzeń”, 2012). Dotychczas pokazywała swe prace na festiwalu Zürcher Theater Spektakel (Zurych/Szwajcaria), iDans (Stambuł/Turcja), na Międzynarodowym Festiwalu Współczesnej Sztuki Scenicznej Exodos (Lublana/Słowenia), Südpol Musik Tanz Theater (Lucerna/Szwajcaria), na Festiwalu Malta w Poznaniu (Poznań/Polska), Akademie Schloss Solitude (Stuttgart/Niemcy). Jej nowa praca zostanie zaprezentowana na Spiel Arts Festival (Monachium/Niemcy) w listopadzie 2013. http://geumhyungjeong.tistory.com/

PERFORMANCE DAY jest nowym długoterminowym projektem CSW, który prezentuje i promuje artystów uprawiających performans. Co trzeci poniedziałek w przestrzeniach Zamku Ujazdowskiego lub jego okolic można zobaczyć performanse polskich lub zagranicznych artystów. PERFORMANCE DAY razem z dwoma innymi cyklicznymi projektami – Bank Pekao PROJECT ROOM oraz VIDEO ROOM – czyni poniedziałkowe spotkania w CSW stałym punktem programu dla wszystkich zainteresowanych współczesną sztuką.

Partnerzy: Schloss Solitude Stuttgart i Malta Festival Poznań

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: CSW - Zamek Ujazdowski, Sala Laboratorium, ul. Jazdów 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close