Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: “Kiosk w Ruchu” – interaktywna instalacja edukacyjna

Zdjęcie: Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: “Kiosk w Ruchu” – interaktywna instalacja edukacyjna

Fot. materiały Fundacji Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Performing Europe 2020 to społeczny, bezpłatny dla publiczności projekt, którego celem jest pozyskanie nowej widowni dla tańca oraz sztuk performatywnych. Przedsięwzięcie jest otwarte i skierowane do wszystkich, w tym osób wykluczonych. To kompleksowy projekt wspierający międzynarodową współpracę artystów realizowany przez Fundację Ciało/Umysł wraz z 11 europejskimi partnerami (APAP, http://apapnet.eu/).

W ramach projektu organizatorzy zapraszają do udziału w interaktywnej instalacji edukacyjnej Kiosk w ruchu. Na projekt złożą się spotkania, gry choreograficzne, warsztaty, mini mediateka z filmami i książkami, przygotowane przez C/U we współpracy z brukselską organizacją ABC – Art Basics for Children. Wydarzenia te pomogą szukać własnych odpowiedzi na pytania o znaczenie tańca. Może tu przyjść każdy, działać samodzielnie lub skorzystać z mapy. Sytuacja jest otwarta.

Taniec jest współcześnie zjawiskiem tyleż różnorodnym, co nieoczywistym. Przenika się z teatrem, performansem i sztukami wizualnymi, ale jednocześnie żadnej z tych form nie zastępuje. W efekcie, pod jednym szyldem możemy zobaczyć zdarzenia performatywne, które wymagają uruchomienia innych kompetencji i wrażliwości. Co znaczy dziś taniec? To pytanie nie tylko o jego współczesną definicję, ale także o znaczenie tańca w kulturze.

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł
Współorganizator: Nowy Teatr
Kurator: Edyta Kozak
Współpraca kuratorska: Tomasz Ciesielski
Edukatorzy: Maja Molska, Tomasz Ciesielski

Współpraca: Art Basics for Children: www.abc-web.be

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: abc@cialoumysl.pl.

***

Więcej informacji, harmonogram, szersze opisy przedstawianych projektów oraz artystów na: http://2017.cialoumysl.pl/ – zakładka: Performing Europe.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Warszawa: Nowy Teatr – Foyer, ul. Madalińskiego 10/16; godz. 11.00-13.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close