Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: Ramona Nagabczyńska „More” – pokaz work-in-progress

Zdjęcie: Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: Ramona Nagabczyńska „More” – pokaz work-in-progress

Fot. materiały Fundacji Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Performing Europe 2020 to społeczny, bezpłatny dla publiczności projekt, którego celem jest pozyskanie nowej widowni dla tańca oraz sztuk performatywnych. Przedsięwzięcie jest otwarte i skierowane do wszystkich, w tym osób wykluczonych. To kompleksowy projekt wspierający międzynarodową współpracę artystów realizowany przez Fundację Ciało/Umysł wraz z 11 europejskimi partnerami (APAP, http://apapnet.eu/).

W ramach projektu odbędzie się pokaz work-in-progress spektaklu Ramony Nagabczyńskiej More, który premierę będzie miał podczas festiwalu Ciało/Umysł. Pokaz pracy nad spektaklem opartym m.in. na stylistyce sci-fi i horrorów klasy B, strategii Genesisa P-Orridge’a, czy projektów NASA. Nagabczyńska jako strategię twórczą wybiera mutację, powtórzenie, odbicie, symetrię i zastanawia się, czym jest tożsamość oraz ciało w nieustannie zmieniającym się świecie, w którym kluczową rolę odgrywają nowe technologie.

Podczas pracy nad More Ramona Nagabczyńska eksperymentuje z potencjalnością ciała, bada jego ograniczenia i możliwości. Prowadzi ciągłe negocjacje między oryginałem i kopią, rzeczywistością i wyobrażeniem. Spektakl Nagabczyńskiej tożsamość traktuje jako podlegającą ciągłej transformacji płynną materię, którą w procesie eksperymentów i zabawy wytwarzać można wciąż od nowa. Na pytanie o to, co by się robiło, gdyby się nie tańczyło, More odpowiada: spekulacje na temat przyszłości dają nieograniczone możliwości.

koncepcja, choreografia, wykonanie: Ramona Nagabczyńska
współpraca, wykonanie: Magda Jędra
producent: Fundacja Ciało/Umysł

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: abc@cialoumysl.pl.

***

Więcej informacji, harmonogram, szersze opisy przedstawianych projektów oraz artystów na: http://2017.cialoumysl.pl/ – zakładka: Performing Europe.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Nowy Teatr – Mała Scena, ul. Madalińskiego 10/16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close