Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: Wojtek Blecharz „Body-Opera” – oprowadzanie po instalacji

Zdjęcie: Warszawa/Performing Europe 2020: sezon 1: Wojtek Blecharz  „Body-Opera” – oprowadzanie po instalacji

Fot. materiały Fundacji Ciało/Umysł

Wersja do druku

Udostępnij

Performing Europe 2020 to społeczny, bezpłatny dla publiczności projekt, którego celem jest pozyskanie nowej widowni dla tańca oraz sztuk performatywnych. Przedsięwzięcie jest otwarte i skierowane do wszystkich, w tym osób wykluczonych. To kompleksowy projekt wspierający międzynarodową współpracę artystów realizowany przez Fundację Ciało/Umysł wraz z 11 europejskimi partnerami (APAP, http://apapnet.eu/).

W ramach projektu organizatorzy zapraszają na oprowadzanie Wojtka Blecharza po instalacji. Opowie m.in. o tym, czym jest opera-instalacja i dlaczego nadal warto komponować opery, choć nikt w nich nie śpiewa? Dlaczego ciało jest ważne, gdy słuchamy muzyki i czy możemy usłyszeć i poczuć dźwięki poprzez kości czy skórę?

Czy idąc do filharmonii nasze ciało staje się uwięzione i zignorowane, ograniczone tylko do pary aktywnych uszu? W trakcie oprowadzenia po opero-instalacji Body-Opera Wojtek Blecharz postara się odpowiedzieć na te i inne zagadnienia. Spróbuje wytłumaczyć, dlaczego ta opera potrzebuje stu mat do jogi, stu poduszek, stu głośników oraz ośmiuset metrów kabli.

Pokaz Body-Opery odbędzie się w dniach 16-17 lipca o godzinie 20.00 w Nowym Teatrze.

 

Reżyseria, muzyka: Wojciech Blecharz
Tancerz: Karol Tymiński
Kontrabas: Beltane Ruiz Molina
Perkusja: Alexandre Babel
Scenografia, kostiumy: VJ Ewa Śmigielska
Reżyser światła: Tadeusz Perkowski
Produkcja: Nowy Teatr
Koprodukcja: Instytut Adama Mickiewicza, Huddersfield Contemporary Music Festival
Partner: Fundacja Ciało/Umysł w ramach projektu apap – Performing Europe 2020

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny, obowiązują zapisy: abc@cialoumysl.pl.

***

Więcej informacji, harmonogram, szersze opisy przedstawianych projektów oraz artystów na: http://2017.cialoumysl.pl/ – zakładka: Performing Europe.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:30

Warszawa: Nowy Teatr – Duża Scena, ul. Madalińskiego 10/16.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close