Warszawa: „Pinie Bausch” – wystawa prac Joanny Braun

Zdjęcie: Warszawa: „Pinie Bausch” – wystawa prac Joanny Braun

Autor: Filip Zagórski.

Wersja do druku

Udostępnij

Joanna Braun, znana przede wszystkim jako wybitna artystka – scenografka teatru lalek – od wielu lat również rysuje i maluje dla siebie. Ostatni cykl jej prac – 18 fakturowanych plansz w technice własnej – powstał po śmierci Piny Bausch. Fascynacja osobowością Piny Bausch i jej Teatrem Tańca przyniosła osobiste impresje i refleksje zanotowane w rysunkach „stop-klatkach” gestów tancerki z „Cafe Müller”, które tworzą nową opowieść o życiu intymnym kobiety, jej odczuwaniu ciała, relacjach międzyludzkich i procesie umierania. Niezwykły w swym wyrazie język ciała i gestu  twórczo przetworzony w dzieła sztuki plastycznej, to – jak wyznaje Joanna Braun – „zatrzymane gesty niepokoju, niemocy, zwątpienia – skurcze świadomości i błyski rozpaczy: Pina Bausch i Jej, mój, nas wszystkich taniec ku śmierci.”

Agnieszka Koecher-Hensel – kuratorka wystawy.

Współorganizatorem wystawy jest Polski Ośrodek Międzynarodowego Instytutu Teatralnego /ITI/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Wernisaż

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close