Warszawa: Piotr Filonowicz „Improwizacja wolna” – warsztaty ekspresji fizycznej i wokalnej

Zdjęcie: Warszawa: Piotr Filonowicz „Improwizacja wolna” – warsztaty ekspresji fizycznej i wokalnej

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Piotr Filonowicz zaprasza na warsztaty ekspresji fizycznej i wokalnej Improwizacja wolna. Warsztaty improwizacji wolnej to nauka spontanicznego, nieskrępowanego działania oraz uważnej obserwacji i świadomego współdziałania. Liczba osób w grupie: max. 15.

Koszt: 380 zł. Zaliczka w wysokości 100 zł jest minimalną kwotą wpłacaną przy zapisie: rezerwuje ona miejsce w grupie.

Zapisy: zapisy@warsztaty-teatralne.pl (wymaga potwierdzenia ze strony organizatorów), tel. 609 045 956.

Należy:

1. podać swoje dane (imię, nazwisko, datę urodzenia, adres, numer telefonu, e-mail)

2. napisać krótko o swoich ewentualnych doświadczeniach teatralnych / muzycznych / tanecznych itp. (jeśli nie posiadasz takich doświadczeń, także napisz o tym). Tekst ten trzeba przesłać drogą elektroniczną lub tradycyjną.

3. wpłacić na konto ASiK (lub w sekretariacie ASiK) zaliczkę bądź pełną kwotę za warsztaty.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Należy dokonać wpłaty w przeciągu trzech dni od zapisu oraz zasygnalizowanie dokonania tejże wpłaty (smsem lub mailem). Pełną kwotę należy uiścić najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem warsztatu. Na pierwszą próbę należy zabrać dowód wpłaty. Zrezygnować z warsztatu można najpóźniej na 14 dni przed jego rozpoczęciem: prosimy wówczas o podanie danych do przelewu zwrotnego.

Prowadzący o warsztacie:

Będziemy szukać spotkania z samym sobą: stanu integracji emocji ruchu i głosu. Będziemy szukać spotkania z przestrzenią i partnerem: zauważania, interpretowania i pewności reakcji. Podstawę pracy indywidualnej stanowi rozluźnienie blokad psychicznych przez działanie fizyczne i wokalne. Następnie zajmujemy się poszerzeniem możliwości ekspresyjnych, czyli identyfikacją własnych manier i schematów ruchowych i myślowych i z przekraczaniem tych schematów. Praca z partnerem natomiast zaczyna się od częściowego rezygnowania z siebie. Aby zauważyć i reagować na partnerów muszę część swojej uwagi wynieść na powierzchnię. Jest to droga włączania zewnętrznego do mojej wewnętrznej linii działania. Znaczną część warsztatu zajmie trening fizyczny i wokalny, czyli praca nad narzędziami. Warsztat improwizacji wolnej jest warsztatem nieteatralnym. Improwizacja dopuszcza obserwatorów, ale ich nie wymaga. Wykorzystuje techniki pracy z ciałem i głosem, rekwizytem i przestrzenią pokrewne technikom aktorskim, stawiając jednak przede wszystkim na autentyczność, a nie na grę.

Należy zabrać na warsztaty:

– strój do ćwiczeń (dowolny, wygodny); ćwiczymy boso, w skarpetkach lub w miękkim obuwiu

– dowód wpłaty za warsztat

Inne informacje:

– należy przychodzić na próby na 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem

– cena nie obejmuje noclegu ani wyżywienia. Możemy pomóc przyjeżdżającym w znalezieniu odpowiedniego noclegu.

– akademia Sztuki i Kultury znajduje się w cichym miejscu, a jednak w centrum Warszawy. Jest w okolicy wiele barów, fastfoodów i restauracji. 10 minut piechotą od ASiK znajdują się dwa piękne parki, w których można odpocząć: Ogród Saski oraz Ogród Krasińskich.

Piotr Filonowicz – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Prowadził grupę Linia Nocna (2008-12), zajmującą się improwizacją wolną oraz Linia Wokalna skupiającą się na pracy z głosem w oparciu o pieśni tradycyjne. Od 2012 zajmuje się projektem Fabryka Destrukcja. Co roku organizuje wyprawy entomuzykologoczne, podczas których zbiera materiał do pracy wokalnej (2007-8 Bułgaria, Polska, 2009 Rumunia, 2010 Macedonia, 2011 Albania, 2012 Indie, 2013 Gruzja, 2014 Bułgaria, Izrael, Serbia). Prowadzi warsztaty wokalne Przędzalnia głosu. Specjalizuje się w pracy nad budzeniem naturalnej siły głosu oraz integrowaniem emocji, ruchu i głosu. Założyciel i lider warsztatów teatralnych Akademii Sztuki i Kultury (www.warsztaty-teatralne.pl).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Warszawa: Akademia Sztuki i Kultury, Al. Jana Pawła II 36c; godz. 17.00-22.00 (śr-pt), 15.00-18.00 i 19.00-22.00 (sb-nd).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close