Warszawa: Piotr Mateusz Wach „Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza”

Zdjęcie: Warszawa: Piotr Mateusz Wach „Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza”

Fot. A. Sherer

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Druga Strefa zaprasza na pokaz spektaklu Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza Piotra Mateusza Wacha. Tekst spektaklu powstał na podstawie: Juliusz Cezar Williama Szekspira (w przekładzie Leona Urlicha); O wojnie galijskiej Gajusza Juliusza Cezara, O wojnie domowej Gajusza Juliusza Cezara, Gajusz Juliusz Cezar Aleksandra Krawczuka. Gajusz Juliusz Cezar to wielka postać historyczna, która stała się inspiracją niezliczonych artystów. Przedstawiany jako genialny strateg, dyktator, literat czy kochanek, otoczony jest zawsze mroczną atmosferą tajemnicy, zdrady i śmierci. Przewrotnie jednak Szekspir sztukę zatytułowaną jego imieniem nie poświęcił jemu, a problematyce władzy, lojalności oraz wewnętrznej walki pomiędzy patriotyzmem a przyjaźnią.

Piotr Mateusz Wach, podążając tropem spektaklu Ryszard. Ciało z gniewu, postanawia zmierzyć się z kolejnym legendarnym, szekspirowskim bohaterem.

Inspirując się japońskim tańcem butoh, artysta poświęca swoje ciało, aby wykreować skomplikowany konstrukt psychologiczny postaci wielkiego rzymskiego wodza, przedstawiając go w sytuacji skrajnej i ostatecznej.Zdradzony, osamotniony i bezsilny Cezar musi zmierzyć się portretem wykreowanym przez otaczających go spiskowców, aby rozliczyć się z własnymi błędami i zatracić się w nieskończonym tańcu śmierci.

Zdradzony, osamotniony i bezsilny Cezar musi zmierzyć się portretem wykreowanym przez otaczających go spiskowców, aby rozliczyć się z własnymi błędami i zatracić się w nieskończonym tańcu śmierci.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Piotr Mateusz Wach
Wokal: Julia Kępisty
Grafika: Leonardo Grillo
Oświetlenie: Łukasz Sasko
Montaż: Bartosz Cybowski

Premiera: 3 sierpnia, SzekspirOFF Festiwal 2017 w ramach XXI Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku

Spektakl stworzony podczas rezydencji artystycznej project:life na Islandii.

Po spektaklu organizatorzy zapraszają na dyskusję.

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14a

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close