Warszawa: „Płynność” – warsztat Body-Mind Centering® z Niną Wehnert

Zdjęcie: Warszawa: „Płynność” – warsztat Body-Mind Centering® z Niną Wehnert

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

To wyjątkowa szansa, aby poznać Body-Mind Centering® od Niny Wehnert, doświadczonej i uważnej nauczycielki, która szkoli podczas licencjonowanych szkoleń BMC® w Niemczech i we Włoszech.

O warsztacie:

Płyny w naszym ciele są rozległym systemem transportu i komunikacji, odżywiają nas i poruszają z głębi. Stanowią podstawę obecności i transformacji oraz modulują napięcie i odprężenie. Poruszają nas i pozwalają czuć się żywymi. Wspierają lekkość, swobodę, dynamikę i bezruch naszego ruchu.

Jako byt wielokomórkowy, nasze ciało rozwinęło się w płynnym środowisku; pierwsze wzorce ruchowe są badane w płynności. Nasze ciało nadal zawiera głównie płyn i tkankę płynną.

Wykorzystamy tę wewnętrzną płynność i specyfikę niektórych płynów do badania ruchu, rytmu, pulsu, spirali, ciężaru i przestrzeni. Odkryjemy wewnętrzną organizację funkcji ciała i tego, jak równoważy ruch, świadomość, bezruch i działanie. Dopasujemy sposób pracy do aktualnej sytuacji, ogólnych warunków i naszej osobistej oceny.

Cena: 450 zł przy rejestracji do 1 października, później 550 zł

Sobota i niedziela w godz. 10.00-17.30 (ok. 90 minut przerwy)

Pytania i zapisy: Natalia Oniśk, e-mail: to.punkt.kontaktu@gmail.com

Wydarzenie: FB 

O Body-Mind Centering®:

Poprzez informacje anatomiczne i obrazy, poprzez ruch, dotyk i odczuwanie poznajemy różne struktury ciała, kultywując głęboką i subtelną świadomość somatyczną. Z tą świadomością dostrajamy się do jakości różnych układów ciała: kości, narządów, nerwów, gruczołów, płynów, mięśni, zmysłów i głosu.

Korzystając z wczesnych wzorców ruchowych, badamy etapy rozwoju człowieka, od organizmów jednokomórkowych po chodzące istoty, w jaki sposób przeplatają się, kształtują i wspierają nasz dzisiejszy ruch.

Dzięki subtelnej świadomości struktur ciała, dotykaniu tkanek i zrozumieniu zasad anatomicznych, kultywujemy czujność i obecność w ciele oraz znajdujemy ruch, który jest przepyszny!

Nina Wehnert – tancerka mieszkająca w Berlinie. Uczy Body-Mind Centering®, kontakt improwizacji i jogi na zajęciach, warsztatach oraz w szkołach tańca i jogi. Prowadziła warsztaty na festiwalach KI (kontakt improwizacji) na całym świecie. Od 2019 roku jest członkiem stałego zespołu nauczycielskiego moveus, licencjonowanego programu szkoleniowego BMC® w Niemczech i oferuje własne programy szkoleniowe w Berlinie i Bawarii. Posiada certyfikat BMC® Practitioner and Teacher, a także tańca współczesnego i jogi. Od ponad 25 lat tańczy i odkrywa kontakt improwizację i nadal czuje się bardzo oddana tej wspaniałej formie tanecznej; jogi uczy od ponad 12 lat. W Tanzfabrik Berlin oferuje cotygodniowe zajęcia, które są dostępne online od marca 2020 roku i są teraz dostępne dla wszystkich na całym świecie. Z wielką radością zanurza się głęboko w eksplorację odczuwania, czucia, percepcji i ruchu na głębokim poziomie komórkowym i wnosi przyjemność z tego w większy ruch w przestrzeni.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Warszawa: Studio El Palacio del Tango, Wybrzeże Kościuszkowskie 21a

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close