Warszawa / „Pokaż język”: „Do what you want” Filipa Pawlaka

Zdjęcie: Warszawa / „Pokaż język”: „Do what you want” Filipa Pawlaka

"Do what you want", chor. Filip Pawlak. Plakat: materiały własne organizatora

10 grudnia w Centrum Sztuki Włączającej Filip Pawlak zaprezentuje swoją najnowszą pracę. W ramach trzeciego modułu programu Pokaż język pod hasłem alternatywnej motoryki odbędzie się kolejny już pokaz performansu Do what you want.

Wersja do druku

Udostępnij

Archiwum ciała jako historia alternatywnej motoryki

Do what you want to spektakl bazujący na własnej historii Filipa Pawlaka – performera i kuratora, tworzącego w Polsce i za granicą. Jest to próba wytłumaczenia czym jest alternatywna motoryka – pojęcie spopularyzowane przez choreografa Rafała Urbackiego i do dziś będące w obiegu. Filip/Perfomer zadaje pytanie – do kogo należy pamięć ciała performera? I jak się zmienia?

Premiera Do what you want odbędzie się 9 grudnia w Centrum Sztuki Włączającej.

10 grudnia tuż po zakończeniu spektaklu zaplanowano panel poświęcony zjawisku alternatywnej motoryki, który poprowadzi dr Ewelina Godlewska-Byliniak – badaczka i redaktorka związana z Centrum Sztuki Włączającej. Rozmowa odbędzie się z tłumaczeniem na Polski język migowy.

Twórcy:

Koncept, tekst, wykonanie: Filip Pawlak

Muzyka: Marcel Pieczonka (marcelisms)

Scenografia, kostiumy: Saskia Hellman

Reżyseria światła: Sebastian Kim

Produkcja: Paulina Uryszek

Bilety:
tiny.pl/ck6xl

Pokaż język to międzynarodowy program Centrum Sztuki Włączającej, którego celem jest pokazanie polskiej publiczności najlepszych i najbardziej ciekawych artystycznie przykładów europejskiej sztuki inkluzywnej. Główną ideą programu jest rozwijanie nowego języka sztuk performatywnych i teatru oraz otwieranie drzwi twórczości różnorodnych artystów i artystek, wnoszących w swoje prace nowe języki i estetyki: neuroróżnorodność, alternatywną motorykę, język migowy, czy poetycką audiodeskrypcję. Prace zaproszonych twórców i twórczyń wnoszą nową jakość i zmieniają myślenie o tym, jakie kryteria powinna spełniać sztuka. Program Pokaż język pokazuje rewolucję w teatrze i performansie, która odbywa się na świecie i której Polska już jest częścią. Partnerami programu są Akademia Teatralna w Warszawie i jej filia w Białystoku, a także norweska organizacja interart_s.
Więcej o projekcie: Pokaż język — Teatr 21

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Centrum Sztuki Włączającej, ul. Skoczylasa 10/12

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close