Warszawa/POLIN: Laboratorium Praktyk Ruchowych

Zdjęcie: Warszawa/POLIN: Laboratorium Praktyk Ruchowych

Fot. Jakub Wittchen, PIP w Krakowie

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium Praktyk Ruchowych to inicjatywa łącząca teorię i praktykę ruchu. Jak zapowiadają kuratorzy projektu – Łukasz Wójcicki i Agnieszka Sikorska – laboratorium pozwoli zdobyć fundamentalną wiedzę osobom, które nie skończyły szkół tanecznych, a także będzie uzupełnieniem i rozszerzeniem umiejętności dla osób z dyplomami szkół artystycznych.

O projekcie:

Pomysł Laboratorium Praktyk Ruchowych narodził się z rozmów z osobami związanymi z tańcem i ruchem, praktykującymi go zawodowo i amatorsko. Wynika z aktualnych potrzeb pogłębiania wiedzy z zakresu teorii i historii, jak również łączenia jej z praktycznym podejściem do sztuki tańca. Laboratorium pozwoli zdobyć fundamentalną wiedzę osobom, które nie skończyły szkół tanecznych, a także stanie się wypełnieniem i rozszerzeniem umiejętności dla osób z dyplomami szkół artystycznych.

Credo Labu to „trening teorii / teoria treningu”. Zajęcia będą więc łączyć teorię z praktyką, dopełniając obraz całości. Program sesji będzie zawierał seminaria z anatomii, choreografii oporu, performatyki ciała czy queerowych strategii choreograficznych. Część warsztatowa to zajęcia: CANTIENICA®, różne formy improwizacji, choreografia zespołowa, rytmika i koordynacja w tańcu. Wśród zaproszonych do projektu znalazły się m.in.: Marysia Stokłosa, Iza Chlewińska, Kasia Stefanowicz, Anna Bogdanowicz, Anka Herbut, Olga Drygas.

Towarzyszy nam przekonanie, że rozumienie ruchu wpływa na jego jakość i skuteczność. Zacznijmy wspólne działanie! Przed nami pierwsza sesja pilotażowa, w Muzeum POLIN w Warszawie. Po raz pierwszy poddamy pod eksperyment naszą wizję łączenia praktyki z teorią i ich wzajemnego przenikania – kuratorzy laboratorium.

Kuratorzy projektu: Łukasz Wójcicki i Agnieszka Sikorska
Laboratorium Praktyk Ruchowych jest oddolnym projektem ww. osób związanych z kolektywem artystycznym Grupa Ruchoma.
Partner edycji – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Program:
11 lipca (sobota)
10.30–12.00 rozruch: Agnieszka Sikorska
12.00–13.30 seminarium: Ruchy oporu: Dancing In Brave Spaces – Anka Herbut
13.45–15.45 warsztat: Body.Voice.Intuition – Izabela Chlewińska
15.45–16.15 przerwa
16.15–17.45 seminarium: Poruszone ciała – warsztat teoretyczny – Olga Drygas
17.45–19.45 warsztat: Choreografia improwizacji – Marysia Stokłosa

12 lipca (niedziela)
10.30–12.00 rozruch: Rytm i koordynacja – Łukasz Wójcicki
12.00–13.30 seminarium: Obrazy ciała. Język i wyobraźnia anatomiczna – Anna Bogdanowicz
13.45–15.30 warsztat: CANTIENICA® Program Power – trening mięśni głębokich z elementami improwizacji – Anna Bogdanowicz
15.30–16.15 przerwa
16.15–17.45 seminarium: Queerowe strategie choreograficzne
17.45–19.45 warsztat: W stronę ciszy – Kasia Stefanowicz

Z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z pandemią, program może ulec zmianom. Początkowo pilotażowa sesja planowana była na ostatni weekend czerwca.

Zgłoszenia: 
Aby zapisać się na Laboratorium, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny: tutaj

Koszt: 150 zł
Dla kogo: Laboratorium adresowane jest do osób związanych z tańcem/ruchem profesjonalnie, po szkołach lub nie, albo regularnie trenujących/praktykujących.

Więcej informacji: gruparuchoma@gmail.com

Uwaga od organizatorów: Mamy dla was 20 miejsc. Zależy nam na jak najszerszej reprezentacji osób uczestniczących w Laboratorium, dlatego zachęcamy do aplikowania osoby różnorodne społecznie i kulturowo. Wydarzenie jest inkluzywne i otwarte dla osób każdej orientacji seksualnej i tożsamości płciowej, w różnym wieku, pochodzenia polskiego i innego niż polskie. 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:30

Warszawa: Muzeum POLIN, ul. Anielewicza 6

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close