Warszawa / Polska Sieć Tańca: B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński

Zdjęcie: Warszawa / Polska Sieć Tańca: B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

Zespół B’cause Dance Company zaprasza na spektakl zatytułowany Do łez, odbywający się w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Do łez to spektakl, w którym groteskowy, przerysowany, wyidealizowany świat przeplata się z melancholijną, samotną i smutną rzeczywistością. To spektakl o ludziach zagubionych, uwikłanych, poszukujących i uciekających, którzy często są wśród nas chowając się za uśmiechniętą maską codzienności. Spektakl porusza tematykę uzależnień, ukazując niekontrolowaną przemianę człowieka uciekającego od rzeczywistości, chcącego zostać we własnym, wyimaginowanym i jedynym akceptowalnym przez siebie świecie.

O tworzeniu spektaklu: link
Trailer: link

Czas trwania: 55 minut
Premiera: 28 czerwca 2022 roku

***

O twórcach:

Bartosz Woszczyński – choreograf, tancerz, założyciel i dyrektor artystyczny B’cause Dance Company oraz absolwent londyńskiej wyższej szkoły Rambert School of Ballet and Contemporary Dance. Bartosz zaczął tańczyć w Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ, a następnie w Alternatywnym Teatrze Tańca LUZ w Siedlcach, z którymi do dziś jest związany. Jako tancerz miał zaszczyt współpracować z takimi choreografami jak: Fotis Nikolaou, Soodong Jung, Mark Baldwin, Stephanie Thomasen, Gary Clarke, Thomas Bentin, Marie Brolin-Tani, Mari Carrasco, Ashley Lobo. Występował w ich spektaklach w wielu państwach Europy i na innych kontynentach. Przez trzy sezony był tancerzem duńskiego teatru tańca Black Box Dance Company, a związany był również z Białym Teatrem Tańca, Teatrem Tańca Zawirowania oraz Alternatywnym Teatrem Tańca LUZ. Występował również jako gościnny tancerz i aktor w kanadyjskim serialu The Next Step 3.

Jego choreografie były  wystawiane w Polsce, Wielkiej Brytanii, Japonii, Danii, Kanadzie, Albanii, Bułgarii, Macedonii, Portugalii, Izraelu, na Litwie, Czechach, Grecji, Belgii, Hiszpanii, Korei Południowej, we Włoszech i na Białorusi. Jest choreografem oraz twórcą solowych spektakli SIRI (spektaklu zrealizowanego w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego), After the Past (spektaklu realizowanego podczas rezydencji artystycznej w Korei Południowej i zaproszonego na festiwale w 5 państwach) czy The Perfect World (spektaklu solowego, który zdobył pierwszą nagrodę w Solo Dance Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca). Tworzył choreografie m.in. dla Alternatywnego Teatru Tańca LUZ, YDA | Swindon Dance, YDA | Exeter, Warsaw Ballet, Teatru Tańca Zawirowania oraz B’cause Dance Company.

Tworzył również choreografie oraz ruch sceniczny do wielu produkcji filmowych, m.in. On|Off – projekt filmowy realizowany przez The Doll – creative agency, na London Fashion Week 2015; teledysk dla włoskich artystów Limitude i wiele innych, autorskich projektów. Jego film taneczny to Let’s Talk About It, który zaledwie w rok został zakwalifikowany do 11 festiwali w 8 państwach, zdobywając The Best Interpretation Award podczas Festiwalu InShadow w Lizbonie.

Obecnie uczy w Szkole Baletowej im. R. Turczynowicza w Warszawie i jest wykładowcą na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.

ATMO Music Productions (Giulio Donati i Simone Donati) to połączenie muzyki symfonicznej, muzyki techno oraz współczesnych, elektronicznych brzmień. Duet włoskich kompozytorów używa bardzo dużego zasobu źródeł dźwięku – głównie elektronicznych, ale również symfonicznych. Dwaj bracia – Simone Donati i Giulio Donati – od zawsze byli związani ze sztuką w różny sposób, ich pasja jednak jest napędzana przez tę samą miłość do muzyki. Najbardziej fascynuje ich możliwość współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami sztuki, w czym doskonale się odnajdują. ATMO stworzyli muzykę dla wielu artystów, m.in.  Bartosza Woszczyńskiego, Zsolta Szabó i Balletboyz.

Artur Wytrykus jest realizatorem i reżyserem światła. Od blisko dziesięciu lat związany z jednym z warszawskich teatrów – Teatrem Syrena. Do tej pory współpracował z takimi reżyserami jak: Wojciech Malajkat, Jacek Bończyk, Krzysztof Jaślar, Redbad Klynstar. Realizował spektakle zarówno w Polsce, jak i za granicą, m.in.: w Toronto, Vancouver, Nowym Jorku, New Jersey, Mississauga, Oslo, Monachium. Od pewnego czasu współpracuje z Alternatywnym Teatrem Tańca LUZ, z którym reżyserował oświetlenie przy ostatnich spektaklach: Szkle, Dzieciach Powstania ’44 czy Symetria. Poza pracą w teatrze Artur reżyseruje również światło na koncertach rockowych i metalowych.

***

Realizatorzy:

Choreografia: Bartosz Woszczyński
Konsultacje dramaturgiczne: Patryk Dariusz Gacki
Tancerze: Michał Adam Góral, Dorota Koprowska, Jakub Mędrzycki, Michał Przybyła, Dominika Stróżewska
Muzyka: ATMO Music Productions
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska
Szata graficzna: Renata Orzeszek | Bez Szablonu
Koordynacja: Urszula Woszczyńska

Projekt współfinansowany przez Miasto st. Warszawa.

Głównym organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

B’cause Dance Company „Do łez” – chor. Bartosz Woszczyński. Materiały własne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

godz. 19:00

Warszawa: Teatr Studio, pl. Defilad 1

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close