Warszawa: Polska technika tańca współczesnego – warsztaty z Sebastianem Zajkowskim

Zdjęcie: Warszawa: Polska technika tańca współczesnego – warsztaty z Sebastianem Zajkowskim

Fot. Song Nan.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas warsztatów uczestnicy będą poznawać polską technikę tańca współczesnego, stworzoną przez założyciela Śląskiego Teatru Tańca, Jacka Łumińskiego oraz jego tancerzy. Technika ta czerpnie nie tylko z tańca modern i tańca współczesnego, ale również z tańców ludowych, co daje bardzo ciekawe połączenie. W latach dziewięćdziesiątych polska technika tańca współczesnego wzbudziła bardzo duże zainteresowanie tancerzy i choreografów, tak polskich, jak i zagranicznych. Uczestnicy warsztatów zajmą się m.in: wykorzystaniem grawitacji, pędu oraz zawieszenia, nieskrępowanym przepływem energii przez ciało, pracą z oddechem, uzyskaniem różnych jakości ruchu.

 Sebastian Zajkowski – absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu. Po szkole pracował w Teatrze Rozrywki, a od 2000 roku w Śląskim Teatrze Tańca, gdzie występował w niezapomnianych choreografiach Jacka Łumińskiego (m.in. Niewinne marzenia u schyłku, Na końcu tęczy, Na krawędzi dnia i snu, 7,5, Wrzaskowisko, Czar zwyczajnych dnisen Świętego, La, La Land, Zmieniając pasy) oraz w spektaklach choreografów goszczących w ŚTT (m.in. Mihai Mihalcea).

Termin:

30 maja (pt) 20:00-21:30

31 maja (sb) 11:30-13:00

1 czerwca (ndz) 12:00-13:30

 Poziom: open

 Cena:

do 26.05: 40zł za lekcję (1,5h)

po 26.05: 45zł za lekcję (1,5h)

 Zapisy: kamellia@wp.pl

 Dojazd z centrum:

polecam SKM lub tramwaj – jadą 10min.

Na tej stronie można sprawdzić rozkłady: http://warszawa.jakdojade.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Capoeira Angola, ul. Skaryszewska 15, IIp., Praga (w bramie). Pt. w godz. 20:00-21:30, sb. w godz. 11:30-13:00, ndz. w godz. 12:00-13:30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close