Warszawa/Pomada 3: Tomasz Foltyn „Przestrzenie intymne”

Zdjęcie: Warszawa/Pomada 3: Tomasz Foltyn „Przestrzenie intymne”

Fot. Marta Gostkiewicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt powstał podczas pobytu Tomasza Foltyna w USA w 2011 roku. Ma charakter wciąż otwartego procesu, który oparty jest na osobistym doświadczeniu wyrażanym poprzez ciało i ruch. Tomasz Foltyn spędził kilka miesięcy współpracując z artystami z San Francisco takimi jak; Anna Halprin, Melecio Estrella, Jada Sirkin, Isabelle Kirouac. Pokaz materiału filmowego poprzedzony zostanie opowieścią o procesie twórczym, który dość trudno opisać w kategoriach projektu zamkniętego. Projekt nie był nastawiony na prezentację. Był właściwie czystym pragnieniem spotkania. Jednak pod koniec projektu twórcy postanowili dalej pracować i stworzyć materiał filmowy, który tworzyłby pewną całość narracyjną. Obecnie artyści szukają funduszy na postprodukcję i montaż materiału.

Taneczna opowieść o spotkaniu trójki mężczyzn w San Francisco, których łączy zamiłowanie do ruchu, improwizacji i cielesnej ekspresji. Materiał charakteryzuje się szczególną wrażliwością, ukazuje intymność pomiędzy mężczyznami, która przeplata się z chłopięcą radością i spontaniczną zabawą. Podczas nagrań twórcy filmu dzielili się również swoimi zapiskami z dzienników, listów, maili i rozmów. Projekt ma charakter artystyczny, którego podstawą jest głębokie porozumienie pomiędzy trójką tancerzy, ich przyjaźni, miłości i pożądania.

Tomasz Foltyn (PL) – reżyser projektu, tancerz, performer
Jada Sirkin (Argentyna) – operator kamery, tancerz, performer
Melecio Estrella (USA) – tancerz, muzyk, performer

 

Więcej informacji: http://www.ck.lublin.pl/index.php?mod=news&nid=2269&ncref=10

http://www.pomada.info.pl/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close