Warszawa/Portrety choreograficzne: Kama Giergoń „Meant to be”/„Game of Love”

Zdjęcie: Warszawa/Portrety choreograficzne: Kama Giergoń „Meant to be”/„Game of Love”

Fot. Sylwia Zawadzka

Wersja do druku

Udostępnij

Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza na wieczór, podczas którego Kama Giergoń zaprezentuje dwa spektakle: Game of Love oraz Meant to be., który będzie premierą. Wieczór odbędzie się w ramach cyklu Portrety choreograficzne, który prezentuje sylwetki współczesnych artystów choreografów opracowane przez nich samych. Każdy choreograf musi posiadać umiejętność tworzenia, wyobraźnię, talent improwizatorski, muzykalność, wrażliwość. To cechy, których nie da się nauczyć, a tylko dzięki nim choreograf staje się artystą. Artyści mają możliwość zaprezentowania siebie w dowolnie wybranej formie, korzystając z własnej wrażliwości, wyobraźni i potrzeby dzielenia się. Program nie ma określonych ram ani wymagań. Twórca sam wybiera to, co znajdzie się na jego „portrecie choreograficznym” i określa jaki on będzie.

Kama Giergoń:

Zapraszam do mojego świata, do świata MODAL UNDERGROUND, do świata tańca, w którym wizja rozlewa się na wszystkie aspekty artystycznego przekazu. Ruch, ludzie i przedmioty zyskują nowe znaczenie, a wszystko ukazane w nieszablonowy sposób, pozornie niezgodnie z ich naturą odkrywa drugie „ja” – drugą naturę, znacznie bardziej intrygującą.

Game of Love

I heard that you are the master of the game.
So let’s play your game:
Let’s sweet talk
Let’s play fight
Let’s talk 24/7
Let’s tell each other good morning and good night every day Let’s take a walk together Let’s give each other nicknames Let’s go on dates Let’s talk on the phone all night long Let’s hold each other Let’s kiss and hug. It will be a nice game…
Whoever falls in love first is a loser!

Choreografia: Kama Giergoń

Muzyka: Igor Czerniawski

Światło: Roman Woźniak

Występują: Kama Giergoń, Marek Klajda

Meant to be

A: Well, look who I ran into – crowed Coincidence.
B: Please – flirted Fate – This was meant to be! Everything happens for a reason. Enjoy as the jigsaw puzzle pieces begin to fit. Keep fitting the pieces together slowly and step by step until it’s solved. It’s going to be all right. Every. Single. Time.

Choreografia: Kama Giergoń

Muzyka: Igor Czerniawski

Światło: Roman Woźniak

Występują: Kama Giergoń, Marek Klajda

Kama Giergoń – absolwentka amerykanistyki i lingwistyki na Uniwersytecie Warszawskim, wykładowca akademicki języka angielskiego. Naukę tańca rozpoczęła w zespole tańca nowoczesnego „Flesz” przy Studenckim Klubie Stodoła w Warszawie,

gdzie poznała wiele technik tanecznych m.in. jazz, modern, hip-hop, funky, taniec współczesny i klasyczny. Umiejętności rozwijała, uczestnicząc w licznych warsztatach u nauczycieli takich jak: Alessane Wat (jazz, funky, hip-hop), Jacek Łumiński (polska technika tańca współczesnego), Melissa Monteros (technika Limona), Johannes Randolf (taniec współczesny), Thierry Verger (modal underground). Podczas współpracy z Teatrem Tańca NEI (pierwszym w Warszawie niezależnym zespole tańca współczesnego, założonym na początku lat 90. przez Edytę Kozak) miała możliwość poznania technik, takich jak: improwizacja kontaktowa, Skinner releasing oraz taniec na trapezie. W 1999 roku została zaproszona do współpracy z amerykańskim choreografem Joe Alterem i brała udział w projekcie Mazowsze 1. Tańczyła w spektaklu The Learning Curve.Współtworzyła choreografie w spektaklach Teatru Tańca NEI, za które otrzymała wyróżnienie i nagrodę jako tancerka na festiwalu Międzynarodowych Prezentacji Form Współczesnych w Kaliszu w 1996 roku. W 2003 roku stworzyła własną grupę – Teatr Tańca SQN, gdzie wraz z Magdaleną Sokołowską, współtworzyła choreografie i tańczyła w spektaklach: emka – duet wyróżniony na festiwalu „Polemiki” w 2003 roku w Warszawie, W jej twarzy, Umów się ze mną.W 2003 roku w Centrum Animacji Kultury w Krakowie uzyskała państwowe uprawnienia instruktorskie z dziedziny tańca współczesnego. Jest jednocześnie jedynym certyfikowanym nauczycielem techniki Modal underground w Polsce. Kieruje zespołem MODAL PL z siedzibą w Warszawie.

Marek Klajda od wielu lat instruktor wushu, od roku uczestniczy w projektach zespołu MODAL PL. Taniec otworzył przed nim nowe wymiary realizacji jego pasji do ruchu.

***

 

Bilety: 15 zł.

Organizator: Mazowiecki Instytut Kultury

Koordynator: Magdalena Chabros, m.chabros@mik.waw.pl, tel. 22 586 42 04.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Mazowiecki Instytut Kultury, ul. Elektoralna 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close