Warszawa/PORUSZENIA 2014 – Otwarte Spotkania z Terapią Tańcem i Ruchem: „Słuchając głosu ciała” i Ruedi Gerber „Breath Made Visible” – pokaz filmów

Zdjęcie: Warszawa/PORUSZENIA 2014 – Otwarte Spotkania z Terapią Tańcem i Ruchem: „Słuchając głosu ciała” i Ruedi Gerber „Breath Made Visible” – pokaz filmów

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Tańcem i Ruchem zaprasza na PORUSZENIA 2014 – Otwarte Spotkania z Terapią Tańcem i Ruchem. Jednym z wydarzeń będzie pokaz pierwszego polskiego filmu o psychoterapii tańcem i ruchem Słuchając głosu ciała, któremu towarzyszyć będzie pokaz filmu o Annie Halprin Breath Made Visible. Anna Halprin opowiada tam o głębokim znaczeniu tańca w jej życiu i pracy z ludźmi.

Breath Made Visible

Breath Made Visible jest unikatowym portretem jednej z ikon tańca współczesnego w reżyserii Ruediego Gerbera. Obraz jest pierwszym filmem długometrażowym o życiu i karierze zawodowej Anny Halprin, amerykańskiej pionierki tańca współczesnego, inspirującego pedagoga i eksperymentalnej artystki związanej z improwizacją. Jej twórczość od początku pozostaje interdyscyplinarna i porywa niezwykłą otwartością. Halprin zrewolucjonizowała taniec współczesny poszerzając jego definicje o taniec na styku performansu, terapii, rytuału i sztuki, którego mogą doświadczać nie tylko zawodowcy, ale też na przykład seniorzy. Kinowy portret obfituje w unikatowe fragmenty, takie jak rozmowa z Mercem Cunninghamem, zdjęcia archiwalne zespołu Anny Halprin, który był pierwszym w USA, gromadzącym   czarnych i białych tancerzy. Prezentuje także fragmenty aktualnie tworzonych spektakli, bo mimo skończonych 80 lat Halprin pozostaje niezwykle aktywna zawodowo, na scenie i poza nią.

Trailer filmu Breath made visible

Na film Słuchając głosu ciała zapraszają:

Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz

Grupa Filmowa w składzie:

Aleksandra Capiga-Łochowicz

Marta Kawczyńska

Katarzyna Maja Molska

Aleksandra Rayska

Spotkanie poprowadzą: Katarzyna Maja Molska i Anna Dymarczyk z Jalla! Odzyskaj ciało.

Film Słuchając głosu ciała powstał przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca. 

IMIT (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close