Warszawa/Pracownia TF: Warsztaty masterclass z Matejem Matejką

Zdjęcie: Warszawa/Pracownia TF: Warsztaty masterclass z Matejem Matejką

Na zdjęciu: Matej Matejka. Fot. Daniel Han

Wersja do druku

Udostępnij

Sztuka Nowa w ramach Pracowni TF zaprasza na warsztaty masterclass z Matejem Matejką. Aktorem, reżyserem, twórcą Studia Matejka i elektryzujących prac choreograficznych w ramach działalności Studia. Warsztaty są adresowane do aktorów, tancerzy, performerów oraz osób zainteresowanych pracą z ciałem i przez ciało. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie.

Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia: tf.pracownia@gmail.com
Pytania, informacje: +48 505 476 863

Koszt: 200 zł

Miejsce: Centrum Lubelska 30/32, ul. Lubelska 30/32, mała sala Komuny/Warszawa

Matej Matejka – badacz teatralny, aktor, pedagog, reżyser, lider i założyciel Studia Matejka (www.studiomatejka.com). Studiował aktorstwo w Państwowym Konserwatorium w Bratysławie (Słowacja), a następnie na Uniwersytecie JAMU w Brnie (Czechy). W latach 2001–2006 był aktorem praskiego studia teatralnego Farma v jeskyni, współtworząc spektakle, m.in. wielokrotnie nagradzany Sclavi/Pieśń emigranta. Od 2005 roku współpracownik Instytutu Grotowskiego we Wrocławiu, a także aktor Teatru ZAR, współtwórca i performer w spektaklach: Anhelli. Wołanie oraz Cesarskie cięcie. Próby o samobójstwie. Od 2010 roku twórca i lider Studia Matejka, aktorskiego laboratorium fizycznej ekspresji, działającego przy Instytucie Grotowskiego.
Jest zaangażowany w pracę nad fizyczną ekspresją aktora i tancerza. Czerpie inspirację zarówno z rosyjskich studiów wczesnego XX wieku, jak i dziedzictwa Jerzego Grotowskiego oraz Tanztheater, a jego techniki treningowe i pedagogika sytuują się na pograniczu tańca i teatru, pomiędzy psychofizyczną ekspresją i strukturalną stylizacją. Rozwinął cykle warsztatów Studia Matejka: Budzenie słuchającego ciała, Przeciwieństwa, Zmienna droga do działania, Taniec podobieństw itp. Prowadził warsztaty w teatrach i na uniwersytetach na całym świecie, m.in. w USA, Wenezueli, Indiach, Grecji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Francji, Hiszpanii, a także w Korei Południowej i Libanie.

Pracownia TF  to program laboratoryjny realizowany przez kolektyw Sztuka Nowa. Od 2015 roku proponuje wydarzenia nakierowane na eksperyment, poszukiwanie i działanie na styku gatunków dziedzin performatywnych m.in. teatru fizycznego, tańca, performansu. Kuratorem Pracowni TF jest Dawid Żakowski.

Wydarzenie towarzyszące:
Badania solarystyczne 2.0, 13 maja, godz. 19.00 | Komuna//Warszawa

Więcej

***

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Wydarzenie realizowane w ramach Centrum społeczno-kulturalnego Lubelska 30/32 tworzonego przez organizacje partnerskie: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Komuna/Warszawa, Studium Teatralne, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Centrum Lubelska 30/32, ul. Lubelska 30/32, mała sala Komuny/Warszawa, w godz. 11.00-17.00, z godzinną przerwą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close