Warszawa / Premiera Start Up: „Inne” – chor. Bożna Wydrowska

Zdjęcie: Warszawa / Premiera Start Up: „Inne” – chor. Bożna Wydrowska

„Start-Up – Scena dla młodych”: „inne” – chor. B. Wydrowska. Graf. Centrum Teatru i Tańca

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie zaprasza na spektakl Inne w ramach programu Premiera Start Up.

Wersja do druku

Udostępnij

Instalacja performatywna „inne” opiera się na naszej narodowej spuściźnie i tożsamości jako nośnikach nowych idei. Każdy naród narzuca swoje symbole: flagę, hymn, godło. Wiadomo, że nie można spalić flagi, ale możemy spalić poloneza. Tańce narodowe stają się dla nas symbolem tego, co narzuca nam historia, kościół i władza.

Spektakl identyfikuje kulturę w kontekście historycznym, narodowym i osobistym. Pokazuje naszą spuściznę narodową/taneczną; taką, jaką chcemy teraz; taką, która mówi naszym językiem.

Działanie uwspółcześnienia, zapomniane formy ekspresji oraz kody ruchowe zakorzenione w naszej podświadomości. Zmieniamy zasady tradycyjnej gry – poszerzamy pole bitewne tańca narodowego o współczesną problematykę. Ruch i taniec stają się maszyną do projektowania zmian w społeczeństwie.

Wyciągając je z narodowego skansenu, w którym funkcjonują, szukamy tego, co mogą nam dać teraz. Likwidujemy dystans między oglądającym a oglądanym. Pytamy o to, co dzięki nim możemy powiedzieć. Wobec czego możemy się sprzeciwić albo za czym się opowiedzieć.

Spektakl powstał w ramach programu StartUp – Scena dla młodych 2022, którego organizatorem jest Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.

Realizatorzy:

Choreografia: Bożna Wydrowska
Reżyseria: Łukasz Horbów, Maciej Kryński
Muzyka: Paweł  Bednarczyk, Maciej Kryński
Kostiumy: Jagoda Komorowska
Scenografia i multimedia: Łukasz Horbów
Identyfikacja graficzna: Adrianna Szadzińska
Występują: Paweł Bednarczyk, Martyna Chęcielewska, Aleksandra Karpiuk, Edmund Krempiński, Maciej Kryński, Dominika Wasilewska

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Warszawa: Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, ul. Bruna 9

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close