Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Ruchomy kolektyw „Profanum” – chor. Kamil Wawrzuta

Zdjęcie: Warszawa/Projekt „ART_AKCJA”: Ruchomy kolektyw „Profanum” – chor. Kamil Wawrzuta

Fot. Kasia Bąba

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja ART_comitted zaprasza na pokaz spektaklu Profanum grupy Ruchomy Kolektyw w choreografii i reżyserii Kamila Wawrzuty. Prezentacja odbywa się w ramach projektu ART_AKCJA. Premiera Profanum odbyła się 8 kistopada 2013 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej w ramach programu „Scena Młodych”, którego stypendystą został Kamil Wawrzuta – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu.

Spektakl Profanum stanowi świat tego, co ludzkie, tego, co się wydarza w zwyczajnym życiu. W tej historii człowiek jawi się jako istota samotna – zagubiona w świecie, zagubiona w sobie samej. Owa samotność to coś, na co człowiek jest niejako skazany. Nikt przecież nie może przeniknąć do wnętrza ludzkiego umysłu, tej najbardziej intymnej części nas samych. Szansą przełamania owej samotności jest drugi człowiek – stykamy się z sobą, wchodzimy w różne relacje – pojawiają się uczucia przyjaźni, miłości, kontakt fizyczny, ale również złość, nienawiść, przemoc. Beztroskie zabawy przeradzają się w równie beztroskie okrucieństwo, seks, narkotyki, poszukiwanie coraz to nowych bodźców i wrażeń. Balansujemy na granicy pomiędzy miłością i potrzebą bliskości a okrucieństwem będącym nieodłączną częścią naszej natury. Będąc zagubionym w świecie, łatwo wpaść w sidła własnego szaleństwa, które staje się tylko alternatywą dla szaleństwa innych.

Spektakl udało się kolejno wystawić na kilku festiwalach w Polsce i zagranicą: Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim 2014, gdzie  zdobył wyróżnienie; Roma Teatro Festival 2014 (otrzymał nagrodę Grand Prix); był również częścią programu Podziel siimę swo talentem, realizowanym w Suwalskim Centrum Kultury (2014); Art Formu Alter Ego 2014 w Sofii; 17 września 2015 roku spektakl był pokazywany w ramach Warszawskiej Platformy Tańca; 8 października 2015 roku spektakl wziął udział w konkursie Polowanie na motyle III; oraz przyczynił się do możliwości realizacji przez grupę nowego spektaklu We are not Superheroes (premiera planowana na luty 2016 roku).

Samotność / Zagubiona w sobie samej / Intymność umysłu / Człowiek / Relacja / Przemoc / PROFANUM / Kontakt / Miłość / Beztroska / Okrucieństwo / Ruchomy Kolektyw / Bodźce / Granica / Bliskość /
Sidła własnego szaleństwa / Być / Inny

Trailer

Reżyseria: Kamil Wawrzuta

Choreografia: Kamil Wawrzuta wraz z wykonawcami

Występują: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Oskar Malinowski, Krystian Łysoń

Scenografia: Anna Wojtecka

Czas trwania: 50 min.

Premiera odbyła się 8 listopada 2013 roku w Warszawskiej Operze Kameralnej w cyklu Scena młodych.

Ruchomy kolektyw to grupa nieformalna, która powstała w 2013 roku na potrzeby stworzenia spektaklu Profanum, którego pomysłodawcą oraz reżyserem jest Kamil Wawrzuta. Spektakl został zrealizowany w ramach programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, 8 listopada 2013 roku. Do grupy należą: Natalia Dinges, Paulina Jóźwicka, Jan Lorys, Krystian Łysoń, Oskar Malinowski oraz Kamil Wawrzuta. Łączy ich wspólne wykształcenie na polu teatralno-tanecznym – są absolwentami Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie oraz doświadczenie pracy zawodowej – wielokrotna współpraca podczas studiów, ale także w pracy nad profesjonalnymi spektaklami. Idea dalszej współpracy artystycznej znalazła swoją kontynuację w pracy nad drugą produkcją we are not a superheroes. Spektakl ten powstał dzięki zwycięstwu grupy Ruchomy Kolektyw w konkursie Teatru Ochoty Polowanie na motyle III, jego premiera odbyła się 12 lutego 2016 roku.

Uwaga! Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych, bądź za zgodą rodziców.

Partnerami programu i Fundacji ART_committed są Teatr Druga Strefa oraz Dom Kultury KADR.

Teatr Druga Strefa (miniaturka)    Dom Kultury Kadr (miniaturka)

Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

www.teatr2strefa.pl

https://www.facebook.com/teatrdrugastrefa/

http://www.dkkadr.waw.pl/

https://www.facebook.com/dkkadr/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Teatr Druga Strefa, ul. Magazynowa 14 A.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close