Warszawa/Projekt „Poruszenie”: Katy Dymoke „Touchdown Dance – Przewodzić czy podążać? Przełamywanie konwencji” – warsztat

Zdjęcie: Warszawa/Projekt „Poruszenie”: Katy Dymoke „Touchdown Dance – Przewodzić czy podążać? Przełamywanie konwencji” – warsztat

Fot. archiwum prywatne artystki

Wersja do druku

Udostępnij

9-10 listopada Fundacja Artystyczna PERFORM zaprasza na warsztat Touchdown Dance – Przewodzić czy podążać? Przełamywanie konwencji adresowany do osób niewidzących/słabowidzących i tancerzy, który poprowadzi Katy Dymoke z Manchesteru w ramach projektu „Poruszenie”. Projekt edukacji kulturalnej „Poruszenie” to cykl weekendowych warsztatów tanecznych opartych na  Kontakt Improwizacji, realizowany dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy. Główną ideą „Poruszenia” jest stworzenie możliwości wspólnych doświadczeń i działań tanecznych dla osób regularnie zajmujących się tańcem oraz dla osób mających utrudniony dostęp do tej sfery (m.in. osoby niewidzące i słabowidzące, niesłyszące i słabosłyszące, o odmiennych możliwościach ruchowych, imigranci, młodzież i dorośli z tzw. trudnych środowisk).

O warsztacie

Touchdown opiera się na metodach opracowanych przez Steve’a Paxtona i Anne Kilcoyne. Obejmuje odkrywanie orientacji przestrzennej, świadomości ciała i partnerowanie, wykorzystując zasady wywodzące się m.in. z jogi oraz aikido. Brak możliwości widzenia nie należy traktować jako przeszkody, ale jako możliwość skupienia się na innych zmysłach i pozwolenia by dotyk zbliżył nas do siebie w tańcu. BUczestnicy będą ćwiczyć indywidualnie, w parach i w grupie. Istotne jest, by pamiętać o swoich własnych potrzebach i jednocześnie być otwartym na współpracę z innymi. Organizatorzy przewidują dużo zabawy i możliwość zmierzenia się z nowymi wyzwaniami.

Katy Dymoke (UK)

Jest profesjonalną tancerką, improwizatorką, doświadczoną nauczycielką i terapeutką. Tańczy kontakt improwizację od ponad 25 lat, jako nauczycielka i performerka. Prowadzi integracyjne zajęcia taneczne od ponad 20 lat i sama jest osobą niedowidzącą. Współpracowała m.in. z Angusem Balbernie, Rayem Chungiem, Lisą Nelson, Julyenem Hamiltonem i Stevem Paxtonem. Jest dyrektorką Touchdown Dance, instytucji, która zrzesza profesjonalnych tancerzy widzących i niewidomych. Uczyła się wraz z twórcami tej techniki tańca i w 1994 poproszono ją by przejęła Touchdown. Jest również autorką krótkich filmów tanecznych, nauczycielką BMC ® (Body Mind Centering ®), terapeutką tańcem i ruchem (Dance Movement Psychotherapist) oraz pisze doktorat o działaniu/znaczeniu dotyku w praktyce klinicznej. Ma też trzeci dan w jujitsu.

Osoby niewidzące/słabowidzące – udział bezpłatny

Osoby tańczące: 200 zł

Informacje i zgłoszenia:
info@perform.org.pl
+48 506 051 508
Olga Lidia Kozłowska
Koordynatorka Projektu „Poruszenie”

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close