Warszawa/Projekt „Poruszenie”: Spotkanie z Mirvą Mäkinen

Zdjęcie: Warszawa/Projekt „Poruszenie”: Spotkanie z Mirvą Mäkinen

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę o 20.30, w ramach projektu Poruszenie, odbędzie się spotkanie z Mirvą Mäkinen, fińską tancerką i choreografką, która pokaże fragmenty nagrań wideo z dwóch performensów ruchowych opartych na technice kontakt improwizacji (contact improvisation). To wyjątkowa okazja, ponieważ artystka rzadko bywa w Polsce i niewiele do tej pory powstało (a z pewnością niewiele zostało zarejestrowanych) profesjonalnych kompozycji i performansów bazujących na tej szczególnej technice tańca. Round Robin Project i Inner Landscapes zostały pokazane publiczności w Helsinkach i stanowią praktyczną/badawczą część rozprawy doktorskiej, którą artystka poświęciła somaestetyce kontakt improwizacji.

Po pokazie fragmentów nagrań zaplanowano rozmowę z artystką.

WSTĘP WOLNY

 

www: http://tarinabird.wix.com/mirvamakinen

Wideo

Mirva Mäkinen (Finlandia): W 200 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Tańca w Akademii Teatralnej w Finlandii. Wcześniej uzyskała tytuł magistra wychowania fizycznego na Uniwersytecie Jyväskylä. W roku 2010 rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Teatralnej w Helsinkach. Od 2000 r. jest instruktorką tańca, choreografką i nauczycielką w szkole artystycznej Kallio Upper Secondary School of Performing Arts. Była instruktorką podczas kilku międzynarodowych festiwali improwizacji kontaktowej. Obecnie współpracuje ze stowarzyszeniem tanecznym Karttunen Kollektiv, grupą New Circus Company Circo Aereo oraz choreografem Joona’em Halonenem. W tańcu interesuje ją poczucie płynności, praca nad ruchem, rytmem i różnymi metodami panowania nad własnym ciałem.

 

O warsztatach z Mirvą Mäkinen

O projekcie Poruszenie

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Warszawa: państwomiasto, ul. Generała Andersa 29

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close