Warszawa/Przed wojną/Wojna./Po wojnie: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

Zdjęcie: Warszawa/Przed wojną/Wojna./Po wojnie: Komuna//Warszawa „Cezary idzie na wojnę” – reż. Cezary Tomaszewski

Fot. Pat Mic.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna// Warszawa  na pokazy przebojowego spektaklu w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego – Cezary idzie na wojnę z cyklu Przed wojną/Wojna./Po wojnie. Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu, i o wojnie, jaką wypowiada on widmom wojny.

reżyseria: Cezary Tomaszewski

występują: Michał Dembiński, Weronika Krówka, Oskar Malinowski, Bartosz Ostrowski, Łukasz Stawarczyk

realizatorzy: Bracia (Agnieszka Klepacka, Maciej Chorąży), Antoni Grałek, Tomasz Kowalski, Justyna Wąsik, Klaudia Hartung-Wójciak

Produkcja: Komuna// Warszawa, Ewa Paradowska

BILETY:

20 zł ulgowy

30 zł normalny

https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/komuna-warszawa,641/cezary-idzie-na-wojne,6789?eventId=76862

Witold Mrozek, „Gazeta Wyborcza”:

„Kto tęskni za teatrem subtelnym i odnoszącym się do świata za oknem mniej wprost, powinien zapoznać się z twórczością Cezarego Tomaszewskiego. Czerpie on tyle z zakurzonych, nobliwych form muzycznych – jak operetka czy wodewil – co ze współczesnej choreografii i performance’u, tworząc dowcipną filozoficzną rewię. W spektaklu «Cezary idzie na wojnę”»w Komunie//Warszawa Tomaszewski splótł pieśni ze śpiewnika domowego Moniuszki z… korespondencją z wojskową komisją lekarską w homoerotycznym, męskim śpiewaczym show”.

***

Przed wojną/ Wojna/ Po wojnie to nowy, 3-letni cykl Komuny//Warszawa, opisujący permanentny stan, w jakim znajduje się świat.

Wojny mogą być zbrojne i psychologiczne, zamorskie i domowe, międzynarodowe i rodzinne. Wojna krąży po świecie: „trudno bez niej żyć, łatwiej z nią umierać”.

Impulsem, który skłonił K//W do zajęcia się wojną, był ciąg ponurych wydarzeń z ostatnich lat: Wojna w Ukrainie i na Bliskim Wschodzie – Brexit – wygrana Trumpa. Coraz częściej pojawia się myśl, że wojna w Europie może przestać być historią. Stąd potrzeba zadania pytań o to: Czy jesteśmy przygotowani do wojny? Czy pamięć o wojnie ułatwia podtrzymanie pokoju? Czy woja może być sprawiedliwa? Czy polityki historyczne otwierają rany i zbroją społeczeństwa do walki?

K//W będzie opowiadać o wojnie i wojnach – w ich różnych kontekstach i odsłonach, z naciskiem jednak na ich realny – nieheroiczny i osobisty wymiar. Podejście K//W jest czysto pragmatyczne – skupione na praktyce i cenie przetrwania.

***

Komuna// Warszawa to teatr niezależny, eksperymentujący w dziedzinie teatru, tańca i sztuk wizualnych i muzyki, a także miejsce produkcji i prezentacji najciekawszych współczesnych zjawisk performatywnych i interdyscyplinarnych w kulturze, sytuujących się obok głównego obiegu.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

patronat:

 

Notes na 6 tygodni (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Warszawa: Komuna//Warszawa, ul. Lubelska 30/32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close