Warszawa: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka, Marta Ziółek „So Emotional”

Zdjęcie: Warszawa: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka, Marta Ziółek „So Emotional”

Fot. Katarzyna Szugajew

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Teatr zaprasza na spektakl So Emotional w choreografii i wykonaniu Przemka Kamińskiego i Marty Ziółek, w dramaturgii Mateusza Szymanówki.  Przeładowane emocjonalnie formy krążą w sieci i poza nią, rzeźbiąc powierzchnie naszych ciał i tożsamości. Teatr jest „maszyną uczuć”, wytwarzającą i wprawiającą w ruch afekty, emocje i nastroje.

So Emotional przygląda się zdolności ciała do działania i oporu oraz indywidualnej i kolektywnej transformacji. Na scenie performerzy zasiedlają obrazy ekstazy i rozpaczy, gniewu i strachu, wykorzystując emancypacyjny potencjał ruchu do ich rozszczelniania.

Jeżeli ciało jest polem bitwy, a afekt jest nowym frontem politycznej walki, jak możemy się do niej przygotować?

Uwaga – w spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe i głośna muzyka.

koncepcja: Przemek Kamiński, Mateusz Szymanówka, Marta Ziółek
choreografia i performans: Przemek Kamiński, Marta Ziółek
dramaturgia: Mateusz Szymanówka
muzyka: Lubomir Grzelak
reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
wideo: Katarzyna Borelowska
foto: Katarzyna Szugajew
produkcja: Nowy Teatr

Przy wsparciu: Wyszehradzkiego Programu Rezydencji Artystycznych – Sztuki Performatywne, art quarter budapest, Instytutu Adama Mickiewicza

Przemek Kamiński – performer i choreograf. Ukończył studia na kierunku Dance, Context, Choreography w HZT Inter-University Centre for Dance Berlin. Pracuje zarówno w kontekście sztuk performatywnych, jak i wizualnych. Interesuje go choreografia rozumiana jako poszerzona praktyka, która przejawia się w wielości formatów i mediów. Jako tancerz regularnie współpracuje z berlińską choreografką Isabelle Schad.

Mateusz Szymanówka – dramaturg i kurator, zajmujący się współczesnym performansem, tańcem i choreografią. Studiował kulturoznawstwo, wiedzę o teatrze i wiedzę o tańcu w Warszawie i Berlinie. Jako kurator przygotowywał projekty i programy m.in. dla Teatru Studio w Warszawie (Scena Tańca Studio, 2016), Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu (Powrót (do) przyszłości, 2016), Muzeum Sztuki w Łodzi (wystawa Układy odniesienia. Choreografia w Muzeum – wspólnie z Katarzyną Słobodą, 2016).

Marta Ziółek – choreografka i performerka. Studiowała na wydziale choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie i na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych UW. Była stypendystką m.in. Dance Web na ImpulsTanzFestival w Wiedniu i The Amsterdam Fund for the Arts. Za spektakl Zrób Siebie została nagrodzona na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE w Katowicach w kategorii Młode Interpretacje. Razem z Alexem Baczynskim-Jenkinsem jest współtwórczynią przestrzeni Kem w Warszawie.

Bilety (normalny/ulgowy/wejściówka): 35/25/20

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close