Warszawa: regularne zajęcia z kontakt improwizacji

Zdjęcie: Warszawa: regularne zajęcia z kontakt improwizacji

Fot. z materiałów Teatru Kana.

Wersja do druku

Udostępnij

W styczniu na warszawskiej Pradze rozpoczynają się nowe regularne zajęcia z kontakt improwizacji. Od organizatorów:„Poziom zajęć będzie dostosowany do osób początkujących (również tych stawiających pierwsze kroki w kontakcie), ale mamy nadzieję, że również te bardziej zaawansowane znajdą dla siebie coś interesującego. Zajęcia będą miały odcień laboratoriów co oznacza, że nie będziemy przyjmować na nich roli nieomylnych autorytetów i że chętnie poznamy Wasze głosy czy uwagi. Planujemy na kolejnych spotkaniach rozwijać poznany wcześniej materiał, więc zachęcamy Was do przychodzenia od początku i możliwie regularnie.”

 

Kontakt improwizacja to forma tańca polegająca na poszukiwaniu improwizowanych ścieżek ruchowych w oparciu o prawidła fizyczne, takie jak masa, pęd czy grawitacja. Wykorzystując je będąc w kontakcie z podłogą i partnerem/partnerami możemy znaleźć się w zupełnie niespodziewanych miejscach w zupełnie niespodziewanych momentach, co czyni ten taniec fascynującym i za każdym razem nieco innym.

Kontakt improwizacja jest dla wszystkich, bez względu na wiek czy stan zdrowia. Kontakt z partnerem jest kwestią indywidualną a taniec może być zawsze oparty na dialogu na odległość. W czasie zajęć pracować będziemy nad zasadniczymi dla kontakt improwizacji zagadnieniami – skupimy się na płynnie zmieniającym się punkcie kontaktu, będziemy badać jak bezpiecznie dla siebie i partnera oddawać ciężar, kiedy warto oddać go mniej, a kiedy więcej, doświadczymy, co to znaczy prowadzić i podążać w kontakcie, poszukamy sposobów na zadbanie o świadomość swojego solo w ruchu z partnerem, tak by nie zatracić się w tańcu, zadbać o swoje potrzeby i granice. Podczas zajęć nie zabraknie bodyworku, improwizacji solo, precyzyjnych technicznych ćwiczeń ani struktur improwizacyjnych (scores).

 

Kiedy: 5, 12, 26 stycznia (dalsze terminy z biegiem czasu)

Gdzie: Academia Capoeira Angola, Warszawa, ul. Skaryszewska 15 (3 minuty spacerem od Dworca Wschodniego)

Od której do której: 16-18.30

Za ile? 30 alt/zł (cena w alterkach jest dla osób zarejestrowanych w Wymienniku, czyli warszawskim systemie wymiany bezpieniężnej. Więcej na wymiennik.org).

Pytania i zapisy:
Natalia – bajkinatalki@gmail.com
Andrzej – jedrek@riseup.net

Andrzej – tańczę kontakt improwizację ponad 3 lata i cały czas daję się zaskoczyć. Ukończyłem półroczny Contact Improvisation Basic Training Programme w Tanzfabrik w Berlinie, uczyłem się też tu i tam. Szukam sposobu na przekonujące wykorzystanie tej formy ruchu jako narzędzia politycznego.

Natalia – od kilku lat, z rosnącą pasją i zaangażowaniem, tańczę kontakt improwizację. Od niedawna coraz częściej dzielę się swoimi doświadczeniami, co traktuję jako niezbędną część własnej edukacji. Jestem aktywną animatorką działań w warszawskiej społeczności tańczącej kontakt improwizację, organizatorką jamów i warsztatów CI w Warszawie. Ukończyłam Contact Improvisation Training Program w Tanzfabrik w Berlinie. Brałam udział w wielu międzynarodowych warsztatach i festiwalach KI. Nauczyciele, którym zawdziędzam najwięcej to: Joerg Hassmann i Daniel Werner, którzy nauczyli mnie systematycznego podejścia do rozumienia i nauczania kontaktu i inspirują niezmiennie, bo mimo wielu, wielu lat doświadczenia mają w sobie dziecięcą ciekawość, którą potrafią zarażać innych; Daniela Schwartz i Eckhard Muller – spotkanie z nimi uświadomiło mi jak ważna jest komunikacja, również werbalna, w tej formie tańca, dbanie o swoje potrzeby i stawianie granic; oraz Ilona Kenova, dzięki której zrozumiałam jak wielką wartością jest społeczność taneczna, w której tak wiele możemy nauczyć się od siebie nawzajem, tańcząc i poszukując, bez wchodzenia w relację uczeń-mistrz.

FB: https://www.facebook.com/events/117556278412556/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close