Warszawa: REVOLVEr Dance Theatre „Eternal Return”

Zdjęcie: Warszawa: REVOLVEr Dance Theatre „Eternal Return”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl zespółu REVOLVEr Dance Theatre pod tytułem Eternal Return jest odą do macierzyństwa. W tej choreografii role kobiet w rodzinie są podkreślane jako mocne i ważne w naszym procesie dorastania i postrzegania samych siebie.

Czerpiąc z autobiografii choreografa, spektakl ma na celu analizę kwestii związanych z rodziną, relacjami, jakie w niej panują i w jaki sposób wpływają na nasze dzieciństwo i dojrzałość. Prawdziwe i fikcyjne wspomnienia są podzielone na sekcje po to, aby lepiej określić punkty odniesienia dla teraźniejszości.  Tancerze grają różne role, którymi zamieniają się w ciągu przedstawienia, badając związki, jakie się między nimi tworzą.

Choreografia opiera się na tych z tych związkach zarówno w wymiarze przestrzennym, jak i emocjonalny, próbując rozróżnić wagę każdej postaci, jej rolę i umiejętnośćtworzenia idealnej struktury rodzinnej.

Eternal Return jest cyklicznym i niekończącym się Dziękuję i Żegnaj.

Prezentacja spektaklu REVOLVEr Dance Theatre jest częścią projektu Taneczny most Warszawa – Berlin, wspieranego przez  Miasto Stołeczne Warszawa.

Projekt polega na współpracy tancerzy zespołu REVOLVEr Dance Theatre i tancerzy Teatru Tańca Zawirowania i towarzyszy pierwszej fazie projektu – wspólnej rezydencji dwóch zespołów siedzibie Teatru Tańca Zawirowania w Warszawie w dniach  2-12 październik 2016.

Choreografia: João Manuel Cidade Cordeiro
Tancerze: Edith Buttingsrud Pedersen, Sarah Maria Cook, Christina Reinhardt, Roberta Ricci, Davide Troiani

Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Stara Prochownia, ul. Boleść 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close