Warszawa/Ruch w Instytucie 2017/2018: Izabela Chlewińska „Intuicja. Ciało i jego potencjał” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Ruch w Instytucie 2017/2018: Izabela Chlewińska „Intuicja. Ciało i jego potencjał” – warsztaty

Fot. materiały Instytutu Teatralnego.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Ruch w Instytucie 2017/2018 Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w cztery kolejne poniedziałki stycznia do udziału w warsztatach Izabeli Chlewińskiej Intuicja. Ciało i jego potencjał. Warsztaty mają na celu rozwijanie świadomości własnego ciała poprzez intuicję, pracę z głosem i oddechem (od indywidualnej i intymnej praktyki z ciałem do w pełni zintegrowanego działania zespołowego).

O warsztatach w pytaniach do choreografki i jej odpowiedziach:

1. Czym jest dla Ciebie choreografia?

Choreografia jest cielesną formą opowiadania o człowieku i jego sposobach postrzegania rzeczywistości.

2. Co jest według Ciebie najistotniejsze w pracy z aktorem/performerem w teatrze?

Najistotniejsze wydaje mi się wytworzenie tzw. „głodu poruszania się”. Wiążę to ze zmianą postrzegania ciała w sposób uprzedmiotawiający i oceniający. Ponadto zależy mi na wytworzeniu potrzeby sięgnięcia po własną intuicję i użyciu własnego ciała, jako niezależnego narzędzia w komunikacji z widzem.

3. Na czym chciałabyś skupić się podczas prowadzonych przez siebie zajęć?

Chciałabym skupić się na rozwijaniu świadomości własnego ciała poprzez intuicję, pracę z głosem i oddechem. W pierwszej kolejności planuję skoncentrować się na indywidualnej i intymnej praktyce z ciałem, aby następnie przejść do w pełni zintegrowanego działania zespołowego. Stawiam na koordynację, fizyczną spontaniczność i otwartość umysłu. Polegam na indywidualnym potencjale twórczym i skłonnościach naturalnych, słabościach, uzależnieniach oraz poczuciu humoru.

Bilety:

Wstęp na pojedyncze zajęcia 30 zł*

KUP KARNET NA CYKL 2.

* cena nie dotyczy osób powyżej 60. roku życia. Osoby powyżej 60. roku życia będą mogły kupić bilet przed zajęciami w księgarni „Prospero” w Instytucie Teatralnym w cenie 15 zł.

Informacje:

bilety@instytut-teatralny.pl

(tel. +48 791 877 377)

Izabela Chlewińska – tancerka, choreografka, muzyk, pedagożka, artystka niezależna. Swoje autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii. Ostatnia praca solowa to You Have Your Voice spektakl prezentowany m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie. Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabre’a w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała stypendium danceWEB w Austrii i dwukrotnie realizowała projekty w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracowała z Teatrem Dada von Bzdülöw (m.in. Le Sacre) i Ramoną Nagabczyńską (New (Dis)Order), z którymi prezentowała spektakle m.in. w Pekinie czy Edynburgu. Jako choreografka i autorka ruchu scenicznego realizuje spektakle dramatyczne w większości teatrów w Polsce. Od dziesięciu lat realizuje się jako pedagog, doskonaląc swoją autorską metodę pracy z ciałem i głosem. Prowadziła warsztaty w Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych.

***

Ruch w Instytucie 2017/2018to kontynuacja programu pilotażowego, który trwał od marca do czerwca 2017. W sezonie 2017/ 2018 Instytut Teatralny proponuje trzy cykle zajęć z Renatą Piotrowską-Auffret, Magdaleną Ptasznik i Tomaszem Przytyckim (wrzesień – listopad 2017), Izabelą Chlewińską, Urszulą Wojtkowiak i Katarzyną Sitarz (styczeń – marzec 2018), Anną Nowicką, Weroniką Pelczyńską i Marią Stokłosą (kwiecień – czerwiec 2018).

http://www.instytut-teatralny.pl/projekty/ruch-w-instytucie-2017-2018_2017-12-12

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Warszawa: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego,ul. Jazdów 1, w godz. 9.00-11.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close