Warszawa/ Ruch w Instytucie: Izabela Chlewińska „Intuicja. Ciało i jego potencjał” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/ Ruch w Instytucie: Izabela Chlewińska „Intuicja. Ciało i jego potencjał” – warsztaty

Fot. Izabela Chlewińska podczas prowadzenia warsztatów. Fot. Maciej Czerski

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza w trzy kolejne poniedziałki na warsztaty Izabeli Chlewińskiej pt. Intuicja. Ciało i jego potencjał w ramach cyklu Ruch w Instytucie. Ruch w Instytucie to regularne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o choreografii i tańcu.

O warsztatach w pytaniach do choreografki i jej odpowiedziach

 
1. Czym jest dla Ciebie choreografia?

Choreografia jest cielesną formą opowiadania o człowieku i jego sposobach postrzegania rzeczywistości.

2. Co jest według Ciebie najistotniejsze w pracy z aktorem/ performerem w teatrze?

Najistotniejsze wydaje mi się wytworzenie tzw. „głodu poruszania się”. Wiążę to ze zmianą postrzegania ciała w sposób uprzedmiotowiający i oceniający. Ponadto, zależy mi na wytworzeniu potrzeby sięgnięcia po własną intuicję i użyciu własnego ciała jako niezależnego narzędzia w komunikacji z widzem.

2. Na czym chciałabyś/chciałbyś skupić się podczas prowadzonych przez siebie zajęć?

Chciałabym skupić się na rozwijaniu świadomości własnego ciała poprzez intuicję, pracę z głosem i oddechem. W pierwszej kolejności planuję skoncentrować się na indywidualnej i intymnej praktyce z ciałem, aby następnie przejść do w pełni zintegrowanego działania zespołowego. Stawiam na koordynację, fizyczną spontaniczność i otwartość umysłu. Polegam na indywidualnym potencjale twórczym i skłonnościach naturalnych, słabościach, uzależnieniach oraz poczuciu humoru.

Koszt: 25 zł

Bilety 15 maja

Bilety 22 maja

Bilety 29 maja

Zapisy: bilety@instytut-teatralny.pl (tel. +48 791 877 377), liczba miejsc ograniczona

Izabela Chlewińska – tancerka, choreografka, muzyk, pedagożka, artystka niezależna. Swoje autorskie spektakle taneczne (Ophelia is not Dead, Tralfamadoria, Dehumanized Project Nr 1) prezentowała m.in. w Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Japonii. Jej ostatnia praca solowa – spektakl You Have Your Voice – była prezentowana m.in. na scenie Teatru Studio w ramach programu Scena Tańca Studio w Warszawie. Odbyła staż w zespole Troubleyn Jana Fabre’a w Antwerpii, wizytę studyjną w Filadelfii, rezydencję artystyczną w Tokio. Otrzymała stypendium danceWEB w Austrii i dwukrotnie realizowała projekty w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Współpracowała z Teatrem Dada von Bzdülöw (m.in. Le Sacre) i Ramoną Nagabczyńską (New (Dis)Order), z którymi prezentowała spektakle m.in. w Pekinie czy Edynburgu.

Jako choreografka i autorka ruchu scenicznego realizuje spektakle dramatyczne w większości teatrów w Polsce. Od 10 lat spełnia się jako pedagog, doskonaląc swoją autorską metodę pracy z ciałem i głosem. Prowadziła warsztaty w Japonii, Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Współtworzy warszawskie Centrum w Ruchu – nieformalny kolektyw choreografów niezależnych.

***

Ruch w Instytucie to czteromiesięczny program pilotażowy z Izabelą Chlewińską, Weroniką Pelczyńską, Magdaleną Ptasznik i Marią Stokłosą, skierowany do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów oraz ludzi teatru, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Dwugodzinne zajęcia odbywają w poniedziałki w godzinach porannych.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Warszawa: Wielka Oficyna – Podchorążówka, Łazienki Królewskie, w godz. 9.00-11.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close