Warszawa/Scena dla tańca 2013/Performans jako paradygmat sztuki: Mikołaj Mikołajczyk i seniorzy „Teraz jest czas”

Zdjęcie: Warszawa/Scena dla tańca 2013/Performans jako paradygmat sztuki: Mikołaj Mikołajczyk i seniorzy „Teraz jest czas”

Fot. Łukasz Błażejewski

Wersja do druku

Udostępnij

Jeden z najciekawszych polskich artystów tańca Mikołaj Mikołajczyk przygotował z zakrzewskimi seniorami spektakl Teraz jest czas. Spotkanie Mikołajczyka z zespołem „Wrzos” nie miałoby racji bytu, gdyby nie ciekawość. Obustronna. Ciekawość artysty zaintrygowanego społecznością starszych ludzi, w której „wszyscy się znają, a nawet są rodziną”, a przede wszystkim nie godzą się na jesień życia pozbawioną poczucia humoru i wyzwań (bo teraz jest ich czas). Z drugiej zaś strony ciekawość seniorów z wielkopolskiej wsi, przyglądających się artyście, który proponuje im nieznane dotąd formy tanecznej ekspresji i eksperymentu. Spektakl pokazywany będzie w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca Scena dla tańca. Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsca pod adresem mail:info@artmuseum.pl

 

W spektaklu wykorzystano fragmenty tekstów: Starość jest piękna. Manifest przeciwko kultowi młodości Esther Vilar w przekładzie Bożeny Intrator; List do Przyjaciół Gabriela Garcii Marqueza w przekładzie Zdzisława Jana Ryna.

 

TRAILERY spektaklu:

http://www.youtube.com/watch?v=eivqz_beNOY&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=NiBDvIUU_9k&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=7S_Pr3QNfDA&feature=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=LPNGh1GPn4I&feature=youtu.be

koncepcja artystyczna i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
dramaturgia: Aneta Cardet
scenografia: Łukasz Błażejewski
opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
projekcje video: Mirek Kaczmarek
kuratorka projektu: Agata Siwiak
w spektaklu występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Aleksandra Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka oraz Mikołaj Mikołajczyk
współpraca organizacyjna: Barbara Szopińska, Henryk Szopiński, Anna Kozub

 

Spektakl powstała w ramach projektu Wielkopolska: Rewolucje (kuratorka: Agata Siwiak), zainicjowanego i organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

współorganizator: „Dom Polski” w Zakrzewie

partner: Instytut Muzyki i Tańca

 

 

 

 

Dom Polski w Zakrzewie (miniaturka)                  Województwo Wielkopolskie (miniaturka)          IMIT (miniaturka)

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Warszawa: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pawilon Emilia, I piętro, ul. Emilii Plater 51

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close