Warszawa/Scena E12: „Wyspa umarłych” Strindberga oraz „Gwałt na Lukrecji” Brittena, reż. Kamila Michalak

Zdjęcie: Warszawa/Scena E12: „Wyspa umarłych” Strindberga oraz „Gwałt na Lukrecji”  Brittena, reż. Kamila Michalak

Fot. z materiałów artystki.

Wersja do druku

Udostępnij

Nowy Rok na teatralnej Scenie E12 rozpocznie spektakl oparty na twórczości szwedzkiego pisarza Augusta Strindberga oraz przedpremierowy pokaz fragmentów opery autorstwa Benjamina Brittena, angielskiego kompozytora, dyrygenta, pianisty.

 

Wyspa umarłych to pewnego rodzaju przypowieść o człowieku, który będąc zawieszonym pomiędzy tym, co doczesne, a tym co wieczne, próbuje pogodzić się z własnym losem.Wykorzystując niedokończony przez autora dramat oraz fragmenty dziennika, powstał pełen ekspresji spektakl, traktujący o końcu życia.W spektaklu w reżyserii Kamili Michalak, występują Kacper Matula i Bartosz Martyna oraz trio śpiewaczek. Tekst sztuki okazał się być inspiracją do stworzenia nietuzinkowych kreacji scenicznych, nawiązujących w swej formie do teatru ruchu. Twórcom spektaklu udało się stworzyć unikalny spektakl teatralny, w którym ruch sceniczny jest równorzędnym elementem tekstu dramatycznego.

Gwałt na Lukrecji Benjamina Brittena to historia niezasłużonego cierpienia, będącego punktem wyjścia do rozważań na temat niesprawiedliwego doznawania bólu  i wszechobecnego na świecie i w ludziach zła. Twórcy Gwałtu na Lukrecji w przedstawionych fragmentach utworu podejmują próbę odszukania odpowiedzi na frapujące pytania: dlaczego cierpią na całym świecie przypadkowi ludzie z nieznanego im i nam powodu?, dlaczego nie ma ochrony przed niezasłużonym ciosem? Pokaz ten jest zapowiedzią premiery, która odbędzie się dnia 7 lutego 2013 o godz. 19.00 w starej drukarni PAP na ul. Mińskiej 65 w Warszawie.

Bilety: 12zł.

Wyspa umarłych na podstawie dzieł Augusta Strindberga

Reżyseria: Kamila Michalak

Obsada: Kacper Matula, Bartosz Martyna

Soliści: Jadwiga Niebelska – mezzosopran, Aleksandra Klimczak – sopran,

Magdalena Krysztoforska – sopran

Scenografia: Marta Zając

Opieka artystyczna: prof. Marcin Jarnuszkiewicz

Muzyka: fragment oratorium „Pielgrzymi do Grobu Pańskiego” J.A. Hasse, 1748

Gwałt na Lukrecji Benjamin Britten  – pokaz przedpremierowy, fragmenty

Reżyseria: Kamila Michalak

Kierownictwo muzyczne: Lilianna Krych

Scenografia: Karolina Fandrejewska

Pianista, korepetytor solistów: Marta Guzik

Soliści: Jadwiga Niebelska – mezzosopran, Aleksandra Klimczak – sopran,

Magdalena Krysztoforska – sopran, Małgorzata Bartkowska – mezzosopran

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close