Warszawa / Scena Robocza Fest: M. Szpecht, L. Schimscheiner, W. Pelczyńska „Have a good cry”

Zdjęcie: Warszawa / Scena Robocza Fest: M. Szpecht, L. Schimscheiner, W. Pelczyńska „Have a good cry”

Komuna Warszawa zaprasza na spektakl Have a good cry Magdy Szpecht, Weroniki Pelczyńskiej i Leny Schimschiner.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

„Będzie można mieć osobny pokój, możliwość wypłakania się” – to fragment wypowiedzi rzeczniczki Ministerstwa Sprawiedliwości o projekcie ustawy przygotowywanym przez Solidarną Polskę. Po kilku miesiącach protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, takie słowa zrozumiałyśmy jako następujący komunikat: państwo zmusi kobiety do rodzenia, ale zaoferuje im specjalne pomieszczenie, w którym będą mogły się wypłakać.

Ktoś z internautów natychmiast zapytał, czy nie jest tak, że cała Polska to jeden wielki pokój do płakania. Zaczęłyśmy więc zastanawiać się, jak wyobrażamy sobie takie pomieszczenie. Co powinno się w nim znajdować? Jak powinno zostać zaprojektowane? Potrafimy wyobrazić sobie dziesiątki różnych rozwiązań w oparciu o design i architekturę, ale możemy również potraktować tę przestrzeń jako coś bardziej symbolicznego, czego szukamy wewnątrz samych siebie. Wyrwana z pierwotnego kontekstu idea pokoju do płakania zafascynowała nas, będąc wyobrażeniem terenu wspólnego, który może stać się miejscem oczyszczenia, wsparcia, uwolnienia albo bycia razem przez krótką chwilę i bez żadnego przymusu.

Dofinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania.

Partnerzy: Teatr Ochoty, Centrum w Ruchu

Zwiastun Have a good cry Magdy Szpecht, Weroniki Pelczyńskiej i Leny Schimschiner

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Komuna Warszawa, ul. E. Plater 31

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close