Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/III: Teatr Tańca Caro „Mrowisko”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/III: Teatr Tańca Caro „Mrowisko”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach trzeciej odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędzie się pokaz spektaklu Teatru Tańca Caro Mrowisko. Dwoje choreografów, Paulina Jaksim i Jakub Mędrzycki, skupili wokół siebie tancerzy z różnych części Europy, ze względu na uniwersalizm poruszanego problemu. W wyniku dyskusji dotyczącej metafory mrowiska we współczesnym świecie, autorzy skoncentrowali się na dwóch zagadnieniach: kondycji dzisiejszego życia w sferze korporacji i agresywnego kapitalizmu oraz hierarchizacji relacji między ludzkich. Zadali sobie również pytanie o granice wytrzymałości ludzkiej psychiki, której załamanie prowadzi do ucieczki w uzależnienia. Twórcy znaleźli wiele podobieństw między światem ludzi a mrówek znajdując dużo wspólnych elementów na płaszczyźnie stadnej organizacji pracy, jak również – układu tworzenia hierarchii. Aspektem różniącym oba światy jest dobrowolne umiejscowienie człowieka przez samego siebie w sytuacjach, które nie zawsze jest w stanie pokonać samodzielnie. Spektakl nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na poruszane kwestie, lecz zostawia widzowi margines swobody na jego subiektywne odczucie.

muzyka: Kamil Zawiślak, Mercury

światła: Marcin Kostyra

VJ: Mikołaj Ludwik Szymkowiak

inspicjentka: Anna Kozaczyńska

wykonanie: Paulina Jaksim, Izabela Orzełowska, Angela Tampelloni, Michał Adam Góral, David Nigro

premiera: 24 października 2015

czas trwania: 50 minut (1 przerwa)

Paulina Jaksim – od września 2015 roku nowa kierownik artystyczna Teatru Tańca Caro. Edukację  taneczną zaczęła w wieku 8 lat w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie, a dyplom profesjonalnego tancerza uzyskała w Codarts, University of the Arts. Pracowała przy produkcji festiwalu teatralnego w Korzo Theater w Hadze. Doświadczenie sceniczne zdobyła  jako solistka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu, pod dyrekcją Ewy Wycichowskiej. Tam pracowała m.in. z  Ohadem Naharinem, Jo Strømgrenem, Pawłem Malickim, Nealsem Clesem, Dawidem Stryjeckim, Nadarem Rosano, Andrzejem Adamczkiem oraz miała możliwości tworzyć własne spektakle w ramach Festiwalu Atelier Polskiego Teatru Tańca. Jako tancerka współtworzyła spektakl Homo religiosus w choreografii Karola Miękiny, zrealizowany w ramach stypendium „Młoda Polska” przyznawanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jakub Mędrzycki – tancerz i choreograf. Od jedenastego roku życia związany z formacją taneczną oraz Teatrem Tańca Caro Dance. Absolwent University of the Arts Codarts w Rotterdamie. Aktualnie tancerz Norrdans Ballet w Szwecji. Jest autorem takich spektakli jak WE ARE czy Comfy Zone, które były prezentowane na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce w ubiegłych latach. W roku 2015 artysta zaprezentował w Harnosand dobrze przyjęty przez szwedzką publiczność spektakl Adaptation phase.

***

Scena Tańca Studio

Bilety:

przedsprzedaż do 31 marca:
15 zł – jeden spektakl
25 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
35 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

5 zł – pokazy filmowe / jeden dzień

ceny regularne od 1 kwietnia:
20 zł – jeden bilet
35 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
45 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Logo Teatr Studio (miniaturka)     IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)     Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close