Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/IV: Anna Haracz „Anatomia świadomości” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/IV: Anna Haracz „Anatomia świadomości” – warsztaty

Fot. Violetta Kaszubowska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IV odsłony Sceny Tańca Studio 2016 Elżbieta Anna Haracz poprowadzi warsztaty Anatomia świadomości, skierowane do wszystkich zainteresowanych improwizacją. Warsztaty będą kompilacją dwudziestoletniej pracy tanecznej, łączącej taniec współczesny, improwizację kontaktową, pracę z głosem i jogę.

Koszt: 20zł.

Zapisy do 22 kwietnia 2016 roku do 12.00: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl.

Zajęcia opierają się na budzeniu świadomości zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała poprzez pracę z obrazami i wyobrażeniami. Mają na celu ustalenie przepływu w całym organizmie, który pozwala na pełną płynność, szybkość i siłę ruchu bez generowania niepotrzebnego napięcia. Podstawową zasadą pracy jest poczucie przyjemności i rozluźnienia, które chroni przed nadprodukcją ruchową oraz kontuzjami. Jest sposobem na łagodne i skuteczne poradzenie sobie z trudnymi bądź już kontuzjowanymi miejscami w ciele.

Prowadząca o arsztatwach:

Zawierają niektóre narzędzia, z którymi zapoznałam się biorąc udział w GaGa Intensive Summer Course w Batsheva Dance Company (GaGa – język ruchu Ohada Naharina) oraz poszukiwaniach własnych. Popracujemy nad wybranymi elementami tego nowego i wyjątkowego języka tańca. Improwizacyjny charakter zajęć stworzy przestrzeń, by każdy mógł na swoim etapie poznawać i eksplorować własne ciało.

Anna Haracz – twórczyni teatru KINO VARIATINO, niezależna tancerka, choreografka, nauczycielka jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych i tanecznych w Polsce i zagranicą. Dotychczas zrealizowała około 20 autorskich spektakli oraz brała udział w wielu projektach artystycznych. Jest absolwentką Państwowego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy we Wrocławiu (specjalizacja: taniec) oraz posiada tytuł zawodowego tancerza wydawanego przez ZASP. Do jej najważniejszych nauczycieli ruchu, tańca i głosu należą: Marek Oleksy, Witold Jurewicz, Iwona Olszowska, Jacek Łumiński, Leszek Bzdyl, Melissa Monteros, Ray Chang, Douglas Dunn, Mark Thompkins, David Zambrano, Lisa Nelson, Thomas Hauert, Ang Gey Ping, Ohad Naharin, Olga Szwajgier, Zygmunt Molik. Jest uznanym pedagogiem tańca współczesnego oraz certyfikowanym nauczycielem hatha-jogi wg metody Iyengara w stopniu Intorductory II oraz Vinyasa Krama Jogi. Od lat realizuje autorski program terapii poprzez improwizację taneczną, pracę z głosem oraz jogę.

www.kinovariatino.pl

www.dialogotancu.com.pl

www.anahajoga.pl

***

Scena Tańca Studio

Bilety:

przedsprzedaż do 17 kwietnia:
15 zł – jeden spektakl
25 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
35 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

ceny regularne od 18 kwietnia:
20 zł – jeden bilet
35 zł – karnet całodniowy (2 spektakle)
45 zł – karnet całodniowy (więcej niż 2 spektakle)

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Warsztaty: 20 zł.

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawa

Logo Teatr Studio (miniaturka)    IMIT (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Warszawa: Instytut Teatralny, ul. Jazdów 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close