Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) „Szept w moim oku /Whisper in my Eye” – chor. Małgorzata Haduch

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) „Szept w moim oku /Whisper in my Eye” – chor. Małgorzata Haduch

Fot. Joaquin Loustaunau.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędzie się prezentacja spektaklu Crearte3 (Meksyk) i Unfinished Company (Polska) Szept w moim oku /Whisper in my Eye w choreografii Małgorzaty Haduch.

Projekt powstał w wyniku rezydencji artystycznej w Centro de Las Artes w San Luis Potosi w Meksyku, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza/Culture.pl. W 2015 roku polska artystka pracowała z profesjonalnymi tancerzamiz Queretaro, Jalisco, Pachuca i San Luis Potosi. Tematem spektaklu jest poszukiwanie narzędzi choreograficznych, które pozwolą przenieść doświadczenie tańca z tego, co się widzi, na to, jak taniec może być odbierany za pomocą zmysłu słuchu. Jednak zamiast dźwięku, w centrum uwagi tej choreografii jest cisza, a ruch rodzi się z dwóch form muzycznych – szeptu i hałasu. Głos jest jedyną ścieżką dźwiękową spektaklu, a elementy kultury polskiej i meksykańskiej łączą się ze sobą w zaskakujący i nieco romantyczny sposób. W kompozycji tanecznej grupa wykorzystuje także metody tworzenia ruchu rozwinięte i zebrane przez Małgorzatę Haduch w czasie serii występów Free The Dance. Powstawani spektaklu towarzyszyła osobista historia choreografki, która swoje dzieciństwo spędziła w Meksyku.

Szept w moim oku jest pierwszym projektem, który połączył życie zawodowe i zainteresowania artystyczne Małgorzaty Haduch ze wspomnieniami artystki z meksykańskiego okresu życia. Dlatego w warstwie choreograficznej przedstawienie czerpie zarówno z tradycji meksykańskich tańców folklorystycznych, jak i z czułych polskich piosenek.

Whisper in my Eye/Szept w moim oku to projekt zrealizowany w Meksyku i pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

Choreografia i koncepcja: Małgorzata Haduch
Występują: Jesús Eduardo Rocha Montes, Mariana Vázquez Omaña, Edna Rodríguez López, Joel Olvera López, Casandra Espinosa Reyes, Rafael Becerra (Creart3/ Meksyk)
Partnerzy: Centro de Las Artes de San Luis Potosi Danza
Produkcja:  Irais Verastegui

Tour po Polsce spektaklu Whisper in my Eye: Łódź (20 maja, Scena Ruchu); Kraków (22 maja, Scena Tańca Współczesnego) Warszawa (24 maja, Scena Tańca Studio), Wrocław (27 maja, Laboratorium Ruchu ESK 2016 – Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange).

Obejrzyj:

Trailer spektaklu

Wideo o warsztatach

 Ambasada Meksyku w Polsce logo (miniaturka)

***

Scena Tańca Studio

 

Bilety:

Pierwszy etap sprzedaży (do 15 maja)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 16 maja)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli

Warsztaty dla dorosłych
20 zł / osoba

Warsztaty dla dzieci
5 zł / dziecko
Zgłoszenia na warsztaty należy
przesyłać drogą mailową na adres
magdalena.grabowska@teatrstudio.pl 
do 20 maja (pt.), godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Logo Teatr Studio (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)   MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close