Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja”

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/V: Małgorzata Haduch „Flying Low i Improwizacja”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach V odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędą się warsztaty Flying Low i Improwizacja, które poprowadzi Małgorzata Haduch. Flying Low – technika Latania Nisko – to proces poszukiwania spirali w ciele i w przestrzeni.

Koszt: 20 zł.

Zgłoszenia do 20 maja 2016 (pt), godz. 12.00. na adres: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl

Flying Low wykorzystuje intensywną pracę wchodzenia i wychodzenia z ziemi, studiując związek tancerza z podłogą, skupiając się na pracy i sile stóp. Inne podstawowe elementy praktyki Flying Low to traktowanie ciała i przestrzeni jako nierozerwalnej całości, świadome zbieranie i wysyłanie energii, używanie głosu do komenderowania swojego ciała i energii. Szybkość, ryzyko i radość. Przekazując dalej wiedzę i praktykę Flying Low Malgorzata Haduch skupia się na zagadnieniu muzyki w ciele oraz wykorzystuje free jazzową i swobodnie improwizowaną muzykę do zgłębiania tego języka ruchu. Druga część warsztatu, Improwizacja, poświęcona będzie na badanie możliwości pełnej, spontanicznej ekspresji w tańcu i swobodnie przeobrażającego się ruchu, gdzie czas jest kluczowym elementem komunikowania się z widzem. Improwizacja jest ciągłym dokonywaniem wyborów, a jej praktyka to wyrobienie sobie pewnej wrażliwości poprzez wnikliwą obserwację, uważność i wsłuchiwanie się.

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, absolwentka School for New Dance Development w Amsterdamie (2004), związana z holenderską i polską sceną freejazzową. Współpracowała w ostatniej dekadzie z takimi muzykami, jak: Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor. Współpracowała z choreografami Davidem Zambrano, Katie Duck, Gabrielą Maiorino, a w teatrze z reżyserami Dariuszem Starczewskim, Pawłem Piterą i Roberto Palzą. Od w 2006 roku Małgorzata prowadzi grupę Unfnished Company, która skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki (taniec współczesny, muzyka, video-art, fotografia).  Haduch jest autorką kilkunastu spektakli, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie Free The Dance oraz Filmowe Wtorki o Improwizacji. Ostatnio zakończyła trzymiesięczny pobyt w Meksyku, gdzie w ramach stypendium Rządu Meksykańskiego dla Obcokrajowców wyreżyserowała kolejny spektakl z udziałem meksykańskich artystów.  Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kilkakrotnie została nagrodzona dofinansowaniem Instytutu Adama Mickiewicza – Program Kultura Polska Na Świecie. Uczy techniki Flying Low i improwizacji.

Więcej:  www.freethedance.blogspot.com

http://www.regardingtheartist.org/malgosia

***

Scena Tańca Studio

 

Bilety:

Pierwszy etap sprzedaży (do 15 maja)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 16 maja)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli

Warsztaty dla dorosłych
20 zł / osoba

Warsztaty dla dzieci
5 zł / dziecko
Zgłoszenia na warsztaty należy
przesyłać drogą mailową na adres
magdalena.grabowska@teatrstudio.pl 
do 20 maja (pt.), godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

programatorka: Jadwiga Majewska

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

Logo Teatr Studio (miniaturka)  Logo IMIT (miniaturka)

Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)   MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Warszawa: Foyer, Teatr Studio, Pl. Defilad 1, godz. 16.00-19.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close