Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VII: Aleksandra Borys „Choreografia i astronomia” – warsztaty

Zdjęcie: Warszawa/Scena Tańca Studio 2016/VII: Aleksandra Borys „Choreografia i astronomia” – warsztaty

Aleksandra Borys. Fot. Jakub Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach VII odsłony Sceny Tańca Studio 2016 odbędą się warsztaty Choreografia i astronomia, które poprowadzi Aleksandra Borys. Punktem wyjścia dla warsztatów będzie fascynująca relacja astronomii i choreografii, a w szczególności stan, właściwości oraz funkcjonalność ludzkiego ciała w relacji z grawitacją. Doświadczenie taneczne nie jest wymagane.

Koszt: 20zł od osoby.

Zgłoszenia do 27 lipca 2016 do godz. 12.00. na adres: lukasz.kustrzynski@teatrstudio.pl.

Poza teoretycznymi refleksjami uczestniczkom i uczestnikom zaproponowane zostanie kilka działań ruchowych, które będą miały na celu aktywowanie wyobraźni, przybliżenie sytuacji ciała w przestrzeni pozbawionej grawitacji oraz umożliwienie innego spojrzenia na jego ruch.

Jak brak grawitacji wpływa na naszą relację z podłogą i otoczeniem? Co dzieje się, gdy góra i dół przestają mieć znaczenie, a wstawanie i spadanie nie są już możliwe? Jakie otwiera to możliwości? Jak mówić i pisać o takim ruchu? Czy może zmienić nasze hierarchiczne myślenie o ciele? Czy może pomóc nam przedefiniować naszą relację z otaczającą nas rzeczywistością i wyobrazić sobie ciała, które będziemy chcieli mieć w przyszłości?

Aleksandra Borys – choreografka i tancerka. Absolwentka MA Art and Science w Central Saint Martins – University of the Arts w Londynie, BA Dance-Performer w CODARTS – University of the Arts w Rotterdamie oraz Państwowej Szkoły Baletowej w Łodzi. Jako choreografka zadebiutowała spektaklem lost in details (Solo Projekt 2010/Stary Browar Nowy Taniec), który wielokrotnie prezentowany był w Polsce i za granicą. Autorka prac a2c+c2a+ac2, Unisono, Air Mapping, Movementscape, 9,81* states of attempts, SpaceSnake. W 2015 roku otrzymała Stypendium Badawcze Grażyny Kulczyk na badania poświęcone astronomii i choreografii.

Program

***

Scena Tańca Studio

 Pierwszy etap sprzedaży (do 14 lipca)
– 15 zł / jeden spektakl;
– 25 zł  / 35* zł — karnet całodniowy

Drugi etap sprzedaży (od 15 lipca)
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli 

Warsztaty:
20 zł / osoba

Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać drogą mailową na adres: lukasz.kustrzynski@teatrstudio.pl do 27 lipca do godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Mateusz Szymanówka 

Organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

Dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Logo Teatr Studio (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)    Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Warszawa: Modelatornia, Teatr Studio, Pl. Defilad 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close